Рома съкрати аванса на лидера Ювентус на 6 точки. В мач от 24-ия кръг на Серия „А", „джалоросите" победиха като гости Болоня с 1:0 като гости. Така „вълците" събраха 57 точки, с 6 по-малко от Юве.

Столичани започнаха добре на „Ренато дал'Ара" и можеха да поведат още в 18-ата минута. Сантиметри обаче разделиха Матия Дестро от попадението.

То все пак дойде в 37-ата мин. Жервиньо свърши страхотна работа и намери Пянич, Той центрира полувиско на втората греда, където притичалият Раджа Наинголан засече топката във вратата, отбелязвайки първото си попадение за Рома.

Болоня не мислеше да се предава и създаде няколко опасни ситуации след почивката. В 73-ата мин резервата Андреа Мантовани засече с глава центриране от корнер, но за негово нещастие, топката мина на милиметри от гредата.

В добавеното време пък Лазарос също пропусна да се възползва от хубаво подаване на Москардели и така Болоня трябваше да се задоволи със загубата.