Отборът на Палермо записа едва петата си победа от началото на сезона в Серия „А". В мач от 31-ия кръг сицилианците се наложиха с 3:1 като гост над Сампдория, като по този начин направиха решителна крачка към оцеляване в елита на италианския футбол.

Централният защитник Стив фон Берген изведе Палермо напред в резултата в 35-ата минута, но секунди преди края на първата част „моряците" изравниха чрез Джани Мунари.

След почивката сицилианците шокираха домакините с нови две попадения чрез Йосип Иличич и левият бек Санйтяго Гарсия. Благодарение на успеха Палермо вече има на сметката си 27 точки, точно колкото Сиена и Дженоа. Трите отбора ще се включват в люта битка за оцеляване в елита.

В същото време Сиена не успя да победи у дома Парма. Двубоят завърши наравно - 0:0. Дженоа пък ще изиграе срещата си от кръга късно тази вечер, когато „грифоните" гостуват на Наполи.

В доста груб и нервен мач, Удинезе успя да вземе 3 точки у дома срещу Киево. „Фриуланите" се наложиха с 3:1, като с два гола се отчете капитанът Антонио Ди Натале. Бившият италиански национал се разписа преди почивката, а в края на мача Бенатиа фиксира резултата - 3:1. Почетното попадение за „летящите магаренца" реализира Паул Пап.

В друг двубой от кръга Катания и Каляри не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0. И двата отбора обаче са в средата на таблицата и едва ли ще треперят за мястото си в елита.