Отборът на Милан доказа, че във футбола няма невъзможни неща и спечели дербито срещу Рома от 35-ия кръг на Серия "А".

"Росонерите", намиращи се в сериозна игрова криза, се наложиха с 2:1, след попадения на Ван Гинкел и Матиа Дестро. Почетния гол за римляните вкара Франческо Тоти, разписал се от дузпа в 73-ата минута на двубоя.

Така във временното класиране "червено-черните" са вече 10-и, като се придвижват с позиция напред, измествайки от нея единайсеторката на Палермо.

Иначе двубоят започна с натиск на Рома и още в 17-ата минута резултатът можеше да бъде открит, но след изпълнение на корнер и последвало центриране, удар на Абате срещна напречната греда.

Пет минути преди почивката обаче Хонда проби в половината на съперника и центрира в наказателното поле, където Ван Гинкел засече кълбото за 1:0, вдигайки на крака всички от резервната смейка на домакините.

След точно час игра пък Матиа Дестро не демонстрира ни най-малко свян или престорен респект към доскорошния си клуб, засичайки нов пас на Хонда в пеналта. Голмайсторът дори си позволи да се зарадва подобаващо на гола си, без да се съобразява с видимо несъгласните с реакцията му бивши съотборници.

Крайното 2:1 оформи Франческо Тоти, вкарал дузпа в 73-ата минута на двубоя. Фаулът бе отсъден за нарушение на Де Йонг срещу Итурбе. Решението на арбитъра бе оспорвано от щаба на домакините, но в крайна сметка нямаше кой да го отмени и резултатът бе променен.

За Милан това бе победа номер 11 през сезона, от общо 35 изиграни срещи от отбора. "Росонерите" имат и също толкова поражения, при 13 равенства в останалите си мачове. До края на сезона съставът от Милано гостува на Сасуоло, приема Торино и завършва с визита на Аталанта, като определено има какво да си връща на тези наглед непретенциозни тимове.

На теория, с потенциалните 55 пункта, с които отборът може да финишира шампионата, все още дори са налични шансове за изява на европейската футболна сцена.