Европейският шампион Реал Мадрид се наложи над Челси с 2:1 в предсезонна контрола между двата отбора, играна в Шарлът (Северна Каролина).

Пред 63 000 зрители Реал показа добра форма 12 дни преди старта на новия сезон. Лукас Васкес и Брахим Диас вкараха голова за интервал от по-малко от 10 минути (19-а и 27-а), за да позволят на Реал да поведе, докато Нони Мадуеке намали изоставането на тима от Лондон в 39-ата минута.

Флорентино Перес има пъклен план! Реал (Мадрид) взима двама топ футболисти безплатно

Това ще се случи следващото лято

Реал Мадрид бе без новата си суперзвезда Килиан Мбапе. Тимът се завърна към победите, след като загуби в контроли от Барселона с дузпи и Милан по-рано през месеца.

Тимът на Милан се наложи над Барселона след изпълнение на дузпи с 4:3, след като редовното време завърши 2:2 в Балтимор. Роберт Левандовски записа два гола (22-а, 58-а) за Барса, а за Милан се разписаха Лука Йович (10-а) и Кристиан пулишич (15-а).