Николай Михайлов остана на пейката при победата на новия си отбор Верона с 1:0 като гост над Палермо. Двата отбора се изправиха в мач от турнира за Купата на Италия, а срещата се превърна в истинско дерби, в което не липсваха емоциите.

Единственото попадение за Верона реализира бившият италиански национал Лука Тони, който е реализатор №1 на Апенините през летните контроли. Таранът бе точен в края на първата част.

Цял мач за Палермо пък игра бившият футболист на Ботев (Вр) и ЦСКА Лорес Варела, който по всичко личи ще бъде основен играч в селекцията на треньора Дженаро Гатузо. Именно легендарният полузащитник на Милан се превърна в главно действащо лице, след като реагира бурно на съдийски решение и бе изгонен от скамейката на сицилианците.

За жалост на Михайлов, много силен мач за Верона направи бразилският вратар Габриел, който в последните минути спаси тима си с няколко невероятни намеси.

В събота Верона открива сезона в Серия „А", като в първи кръг новаците в елита приемат у дома Милан.