Дните на слава за Наполи продължават с пълна сила. След като спечелиха Купата на Италия, сега момчетата на Дженаро Гатузо победиха като гости Верона с 2:0 в мач от 27-ия кръг на Серия "А".

По този начин "партенопеите" вече е на 6-тото място в класирането с 42 точки, на 3 пред Милан, докато Верона остана на осмата позиция с 38 пункта.

Милан спечели гостуването си на Лече с 4:1

Милан рестартира участието си в Калчото с разгром над Лече

"Росонерите" разбиха Лече с 4:1 като гост

Арек Милик откри резултата на "Бентегоди" в 37-ата минута, когато Матео Политано центрира от ъглов удар и полякът се извиси над всички, за да вкара с глава.

След почивката домакините опитаха да изравнят и заиграха по-силно, като 61-ата минута стигнаха до гол чрез Марко Фараони, но след разглеждане на ситуацията с ВАР стана ясно, че малко преди попадението Дзакани си е помогнал с ръка и резултатът остана 0:1.

В самия край на срещата Наполи реализира втори гол, отново след корнер. В 90-ата минута Фаузи Гулам центрира и влезлият като резерва Ървинг Лозано оформи крайното 2:0.

ВЕРОНА - НАПОЛИ 0:2

0:1 Милик (37"), 0:2 Лозано (90")

Ювентус спечели гостуването си на Болоня с 2:0

Роналдо и Дибала върнаха усмивката на "Старата госпожа"