Милан продължава борбата си за участие в Лига Европа през следващия сезон. Тази вечер "росонерите" постигнаха победа в първия си двубой след рестарта на Калчото. Момчетата на Стефано Пиоли разгромиха като гост Лече с 4:1. По този начин грандът събра актив от 39 точки и диша във врата на шестия Наполи.

Милан стартира двубоя със самочувствие и можеше да поведе след четвърт час. Джакомо Бонавентура обаче бе отчаян от намесата на бившия "росонер" Габриел. Бразилецът продължи да сътворява чудеса от храброст, за да опази мрежата си, като в рамките на пет минути блокира отлични възможности на Кастайехо, Кесие и Ернандес.

Интер победи Сампдория с 2:1 в Серия "А"

Интер съхрани плахите си надежди за Скудетото

"Нерадзурите" трудно надвиха Сампдория с 2:1

Грандът все пак откри резултата в 26-ата. Чалханоглу подаде силно по земя, а испанецът Кастайехо просто подложи левия си крак, за да прати кълбото в мрежата на "джалоросите".

Снимка 484835

Източник: EPA/БГНЕС

Десет минути след това Лече стигна до изравнителен гол, но той не бе признат след преразглеждане с ВАР. Красивото изпълнение на Мечариело не беше зачетено поради засада. Малко преди паузата, Джанлука Лападула можеше да натъжи бившитя си работодатели, но стреля близо до дясната греда.

Подновяването на втората част обърка плановете на миланистите. В 54-ата съдията Валери отсъди дузпа, която успешно бе реализирана от Манкосу. Случилото се обаче не притесни чак толкова много гранда, който в следващите 120 секунди вкара на два пъти чрез Бонавентура и Ребич.

Крайното 1:4 пък фиксира появилият се като резерва Рафа Леао. Младият португалец се разписа с глава след отлично центриране на Андреа Конти.

Снимка 484837

В следващия кръг на Милан предстои домакинство на Рома. Лече има много трудна задача - гостуване на Ювентус.

Аталанта се утвърди в зона "Шампионска лига", бивш левскар с голове и в двете врати

Сасуоло загуби тежко, но Бурабия се отчете с попадение

ЛЕЧЕ - МИЛАН 1:4

0:1 Кастайехо (26"), 1:1 Манкосу-дузпа (54"), 1:2 Бонавентура (55"), 1:3 Ребич (57"), 1:4 Леао (72")

СТАДИОН: "Виа дел Маре"

СЪДИЯ: Паоло Валери

ЛЕЧЕ: Габриел, Калдерони, Мечариело, Лучиони, Рисполи, Тахцидис, Манкосу, Петричионе, Лападула, Фалко (резерви: Чирони, Бабакар, Колела, Масели, Пас, Радикио, Росетини, Сакхов, Вера, Вигорито)

МИЛАН: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кеси, Бенасер, Кастайехо, Чалханоглу, Бонавентура, Ребич (резерви: Бегович, А. Донарума, Билия, Калабрия, Коломбо, Габия, Крунич, Лаксалт, Леао, Малдини, Пакета, Саелемаекерс)