Отборът на Наполи продължава борбата с Рома за второто място в Серия "А". "Партенопеите" вече са на само точка зад "вълците", след като тази вечер спечелиха визитата си на сломения Интер с 1:0. Единственият гол на "Джузепе Меаца" падна в края на първата част, когато Хосе Кайехон наказа груба грешка на Нагатомо.

Като цяло гостите от Неапол бяха далеч по-класният тим и пропуснаха да регистрира по-изразителен успех само заради пропуските на Инсине и изстрелът в гредата на Дрис Мертенс.

Снимка 291207

Интер инкасира шести мач без победа. Тимът на Стефано Пиоли е седми с илюзорни шансове за класиране в европейските клубни турнири.

Лацио пребори съдията и Рома и триумфира във Вечния град

3:1 за "синьо-белите"

Наполи не изневери на своя стил при гостувания и заигра максимално агресивно. Селекцията на Маурицио Сари наложи сериозен натиск, който имаше за цел да дари "партенопеите" с ранен гол в мрежата на Ханданович.

Това можеше да се случи още в 9-ата минута, когато Марек Хамшик бе близо до четвъртия си гол срещу Интер. Словакът напредна с топка в крака и отправи силен изстрел по земя с левия край, който премина на сантиметри от мрежата на "нерадзурите".

Снимка 291213

Домакините отговориха на предизвикателството още в следващата си атака. Заучена комбинация на интеристите завърши с центриране към капитана Икарди, който с гръб към вратата опита да изненада с глава Пепе Рейна. За негово съжаление, опитът му не сполучи.

Последваха нови силни неаполитански минути, които бяха белязани от красивия опит на Лоренцо Инсине да прехвърли сюрпризирания Ханданович.

Снимка 291210

В 20-ата минута Хосе Кайехон се пребори за една наглед невъзможна топка и секунда по-късно пусна пас в перспектива за Дрис Мертенс. Белгиецът бе на сантиметри от това да открадне коженото кълбо под носа на Ханданович, но стражът се хвърли храбро и предотврати задаващия се гол.

Пореден провал за Милан

Кротоне спря и другия милански гранд

Милан не демонстрира характер и срещу 18-ия в Серия "А"

Футболистите на Интер поискаха дузпа за своя тим в 32-ата минута, след като топката срещна ръката на Фузи Гулам. Реферът Джанлука Роки остана безмълвен и посочи играта да продължи.

Атаките на Наполи пък продължаваха да бъдат изключително опасни. Дрис Мертенс отново имаше шанс да изведе гостите напред. В 34-ата минута, чрез хитър пас, той бе изведен зад гърба на съперниковата отбрана, ала ударът му от малък ъгъл не намери така желаната цел, облизвайки десния страничен стълб.

Снимка 291216

Логиката на "Джузепе Меаца" възтържествува и Наполи стигна до гол малко преди почивката. В грешник за домакините се превърна японецът Юто Нагатомо, който не се ориентира добре при едно центриране и с левашка изява подари топката на дебнещия Кайехо. От няколко метра бившият играч на Реал (Мадрид) беше безпощаден и така дари "партенопеите" с ценното предимство.

Подновяването на играта можеше да реши до голяма степен крайният изход на дербито. Лоренцо Инсине отново демонстрира футболна фантазия, след като с техничен изстрел от средна дистанция прати топката на сантиметри от страничната греда на Ханданович.

Имаме новина: Ювентус не победи в Серия "А"

Имаме новина: Юве не победи в Серия "А"

Аталанта измъкна точка от шампионите

Втората огромна грешка в мача на Юто Нагатомо отново можеше да се превърне в "голова асистенция" за Наполи. Японецът пак не прецени летежа на едно центриране и бе избутан с тяло от Мертенс. Последва подаване към появилия се като резерва Марко Рог, който отправи изстрел, но в удобен периметър за отразяване от страна на Ханданович.

Въпреки наставленията на своя треньор Стефано Пиоли, домакините от Интер рядко достигаха до шанс да застрашат вратата на своя съперник. При една ситуация обаче Едер центрира великолепно към Иван Перишич, който от воле прати коженото кълбо право в топлата прегръдка на Рейна.

Снимка 291214

До края Наполи умело удържа своята макар и крехка преднина и така "партенопеите" на Сари се поздравиха с 22 успех от началото на кампанията.

В следващия кръг на Наполи предстои лесно домакинство на вече спасилия се Каляри, докато Интер гостува на традиционно неудобен съперник като Дженоа.

Интер - Наполи 0:1 (Развой на срещата по минути)