Ювентус не успя да победи домакина си Аталанта, в мач от 34-ия кръг на Серия "А". Спорът между двата тима на стадион "Атлети Адзури д'Италия" завърши при резултат 2:2.

Гостите могат да имат претенции към съдията Марко Гуида, който не отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле пред Бериша.

Резултатът беше открит в самия край на първото полувреме, когато се разписа Конти за домакините.

Ювентус изравни в 50-ата минута след автогол на Леонардо Спинацола, а в 83-ата излезе напред чрез Дани Алвеш.

С нов късен гол на Фрюлер домакините изравниха и така забавиха устрема на Старата госпожа към титлата, която ще е шеста поред за торинци.

В Ювентус готови за битка с изненадата Аталанта

Контузии мъчат Алегри

Домакините притесниха сериозно отбраната на Юве в началото на втората част, като се настаниха трайно в половина на гостите. В 50-ата минута Ремо Фрюлер фаулира грубо Пауло Дибала. Аржентинецът изпълни фаула, като центрира дълбоко в наказателното поле, където в опита си да изчисти Леонардо Спинацола си отбеляза автогол.

Ювентус заигра по-открито и притисна съперника, което можеше да се окаже нож с две остриета, заради многото свободни пространства отзад. В 66-ата минута Сами Кедира отправи силен удар в горния ъгъл, но Бериша прати топката в ъглов удар. Последва нова силна изява на стража на Аталанта, който спаси коварен удар отблизо.

В 72-ата минута обаче Бериша се пропука след пореден удар на Игуаин, като изпусна топката, но наблизо нямаше друг футболист на Ювентус, който да се възползва. Ювентус излезе напред в 83-ата минута, след като защитникът Дани Алвеш засече отблизо топката в мрежата.

В 88-ата минута обаче домакините стигнаха до точката. Лихтщайнер и Пянич си попречиха, което позволи на Фрюлер отблизо да оформи крайното 2:2.

След него "бианконерите" увеличиха аванса си пред Рома на върха на 9 точки, но "вълците" са с мач по-малко - в неделя им предстои градско дерби с Лацио.