Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 58314
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Наполи надви Интер с минимален резултат

Битката за второто място се завърза! Наполи се справи със слаб Интер и вече е на само точка зад Рома

Хосе Кайехон герой за "партенопеите"

82′
Снимка 291211

81′

Централният нападател Аркадиуш Милик ще изиграе оставащите минути от дербито. Напуска Дрис Мертенс.

78′

Принудителна смяна в лагера на Интер. Мурийо няма да може да продължи играта и бива заменен от Андреоли.

74′

Официално предупреждение и за хърватина Марко Рог.

73′

Стефано Пиоли вкарва в игра последния си офанзивен жокер - Евер Банега.

72′

Алан заменя уморения капитан на неаполитанци- Марек Хамшик.

71′

КАКЪВ ШАНС ЗА ИНТЕР!!! Въпреки наставленията на своя треньор Стефано Пиоли, домакините от Интер рядко достигаха до шанс да застрашат вратата на своя съперник. При една ситуация обаче Едер центрира великолепно към Иван Перишич, който от воле прати коженото кълбо право в топлата прегръдка на Рейна.

Снимка 291214

67′

РОГ!! Втората огромна грешка в мача на Юто Нагатомо отново можеше да се превърне в "голова асистенция" за Наполи. Японецът пак не прецени летежа на едно центриране и бе избутан с тяло от Мертенс. Последва подаване към появилия се като резерва Марко Рог, който отправи изстрел, но в удобен периметър за отразяване от страна на Ханданович.

Снимка 291216

66′

Жълт картон за Кулибали, който извърши нарушение дълбоко в половината на Интер.

Снимка 291215

65′

ИНСИНЕ!!! Лоренцо Инсине не спира да тормози отбраната на Интер. За пореден път на Самир Ханданович се налага да прави страхотно спасяване, за да го откаже от това да се разпише в мрежата на "нерадзурите".

62′

Пьотър Жиелински напуска игра, а на негово място влиза Марко Рог.

59′

Жоао Марио отстъпва мястото си на Иван Перишич, който ще се опита да увеличи офанзивната мощ на интеристите.

56′

Официално предупреждение за Марсело Брозович, който оспори съдийско решение.

52′

ИНСИНЕ!! Подновяването на играта можеше да реши до голяма степен крайният изход на дербито. Лоренцо Инсине отново демонстрира футболна фантазия, след като с техничен изстрел от средна дистанция прати топката на сантиметри от страничната греда на Ханданович.

51′

Първи жълт картон в мача. Мурийо действа непозволено срещу Хамшик.

Снимка 291213

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ГООООЛ ЗА НАПОЛИ!!0:1!!КАЙЕХОН!!! Логиката на "Джузепе Меаца" възтържествува и Наполи стигна до гол малко преди почивката. В грешник за домакините се превърна японецът Юто Нагатомо, който не се ориентира добре при едно центриране и с левашка изява подари топката на дебнещия Кайехо. От няколко метра бившият играч на Реал (Мадрид) беше безпощаден и така дари "партенопеите" с ценното предимство.

34′

МЕРТЕНС ГРЕДА!!! Дрис Мертенс отново имаше шанс да изведе гостите напред. В 34-ата минута, чрез хитър пас, той бе изведен зад гърба на съперниковата отбрана, ала ударът му от малък ъгъл не намери така желаната цел, облизвайки десния страничен стълб.

Снимка 291209

32′

Футболистите на Интер поискаха дузпа за своя тим в 32-ата минута, след като топката срещна ръката на Фузи Гулам. Реферът Джанлука Роки остана безмълвен и посочи играта да продължи.

20′

МЕРТЕНС! Хосе Кайехон се пребори за една наглед невъзможна топка и секунда по-късно пусна пас в перспектива за Дрис Мертенс. Белгиецът бе на сантиметри от това да открадне коженото кълбо под носа на Ханданович, но стражът се хвърли храбро и предотврати задаващия се гол.

Снимка 291208

14′

Лоренцо Инсине демонстрира изключителен поглед върху играта, след като опита да прехвърли Ханданович от нестандартна позиция. Топката обаче премина в опасна близост от вратата на словенския страж.

Снимка 291210

11′

ИКАРДИ! Заучена комбинация на интеристите завърши с центриране към капитана Икарди, който с гръб към вратата опита да изненада с глава Пепе Рейна. За негово съжаление, опитът му не сполучи.

9′

ХАМШИК!!! Марек Хамшик бе близо до четвъртия си гол срещу Интер. Словакът напредна с топка в крака и отправи силен изстрел по земя с левия край, който премина на сантиметри от мрежата на Ханданович.

3′

Наполи стартира в обичайния си стил при гостувания. Селекцията на Маурицио Сари наложи сериозен натиск на Интер, в търсене на ранен гол в мрежата на Самир Ханданович.

1′

99. Аркадиуш Милик

Отборите на Интер и Наполи се изправят един срещу друг в най-интересните двубои от 34-ия кръг в италианската Серия "А". Двубоят е от съществено значение и за двата тима.

Домакините от Интер са в серия от 5 мача без победа, която ги остави далече от местата за участие в европейските клубни турнири. Запазването на дори минимален шанс за Лига Европа обаче минава през задължителен успех над "партенопеите". Стряскащото е, че за последните си пет срещи - "нерадзурите" са допуснали общо 13 гола.

Предложиха Джанлуиджи Донарума на Интер!

Мино Райола няма срам - предложи Донарума на Интер

"Росонерите" с последен опит да задържат своя най-голям талант

Всичко това доведе до оставката на старши-треньора Стефано Пиоли, която към днешна дата не е приета от ръководството на миланския гранд. Гаф срещу Наполи обаче може да доведе до раздялата с опитния специалист.

Убедиха Стефано Пиоли да не напуска Интер

Остава поне до дербито с Наполи

С оглед развитието на римското дерби, отборът на Наполи е принуден да търси сигурен триумф на "Джузепе Меаца".През сезона селекцията на Маурицио Сари вече си тръгваше като победител от Милано, след като надигра Милан с 2:1. В последния кръг неаполитанците допуснаха грешна стъпка при визитата си на Сасуоло, когато късно попадение на Аркадиуш Милик фиксира крайното 2:2.

Маурицио Сари оставя Наполи, поема Италия?

Босът на федерацията потвърди, че подобна възможност е налична

Под въпрос за днешната среща до последно ще бъде бранителят Лоренцо Тонели. Любопитен факт е, че най-често срещаният резултат в мачовете на Наполи е 3:0. Той е бил факт цели пет пъти. Именно такова бе и цифровото изражение в битката между двата тима на "Сан Паоло" на 02.12.2016 година.