Рома загуби от Лацио в дербито на 34-тия кръг в Серия "А".  Битката на "Олимпико" завърши с успех за гостите с 3:1.

Точни в тяхна полза бяха Балде Кейта (на два пъти) и Душан Баста. Почетният гол за домакините бе дело на Даниеле Де Роси.

Резултатът бе открит след едва 12 минути игра, когато масираният първоначален натиск на гостите даде ефект и Балде откри резултата.

Той получи добро подаване пред пеналта на съперника, финтира бранител и стреля между краката на друг, залъгвайки умело вратаря - 0:1.

Снимка 291159

В самия край на полувремето Рома получи право да изпълни скандална дузпа, след успешна симулация на Строотман в наказателното поле. Зад топката застана Де Роси, който изпълни слабо, но топката влезе в мрежата за 1:1.

Справедливостта в дербито все пак възтържествува, като 1:2 направи Душан Баста, 5 минути след почивката. Той се разписа и с известна доза късмет, като ударът му се отби в тялото на бранител, в една от ръцете на вратаря, в гредата, но в крайна сметка премина голлинията, маркирайки успеха на "орлите".

Крайното 1:3 оформи отново Кейта, който получи топката на празна врата в 85-ата минута и не сгреши.

20 секунди преди края Рюдигер пробва да счупи крака на съперников състезател и получи директен червен картон.

С победата си отборът се бетонира на 4-ата позиция в Серия "А", като разполага с актив от 67 точки - 3 повече от преследвача си Аталанта, който записва уникален сезон.

Снимка 291158

Рома е втори и има 75 пункта срещу името си в таблицата, но изостава на 9 точки от лидера Ювентус.

Двата столични отбора играха вече три пъти през сезона, като "орлите" загубиха първата среща за Серия "А", но след това отстраниха Рома в полуфиналите на Купата на Италия.

Рома оцени Лоренцо Пелегрини на 30 милиона евро

Рома оцени талант на 30 милиона евро

Футболистът навършва 21 години през юни

Въпреки това "вълците" имат 8 точки преднина пред вечния си съперник, а сезонът навлиза в заключителната си фаза.

Лацио накърни сериозно самочувствието на "вълците", тъй като Франческо Тоти и компания все още мечтаят да свалят Ювентус от върха. Още повече, че Старата госпожа направи 2:2 като гост на Аталанта в петък и при победа на Рома днес авансът на торинци ще бъде 6 точки.

Франческо Тоти: Трябва да си отмъстим на Лацио

Легендата Тоти: Искам да унищожим Лацио!

"Любимото ми партньорство на терена беше това с Антонио Касано"