Лацио продължава с хиксовете в Калчото. Тази вечер "орлите" направиха четвърто поредно реми, този път срещу Сампдория (2:2). По този начин селекцията на Симоне Индзаги пропусна отлична възможност да влезе в Топ 4, оставайки на петото място с по-лоша голова разлика и мач повече от Милан.

Каляри и Рома не се победиха - 2:2

Рома с нова издънка, "вълците" пропиляха два гола аванс срещу Каляри

Селекцията на Ди Франческо допусна изравняването с двама души повече от съперника

Двубоят на "Олимпико" се разви повече от драматично. Първата част завърши с попадение аванс за гостите. В 21-ата минута домакините забравиха за опитния Куалярела, който се разписа лесно след добра aсистенция на Муру.

Снимка 394217

Източник: EPA/БГНЕС

Интересното тепърва започваше...

В 79-ата минута паритетът беше възстановен, когато Ачерби се оказа най-съобразителен след центриране от корнер.

В даденото от съдията продължение, което беше цели 9 минути, гостите останаха с човек по-малко. Брешчински спря непозволено откъсващия се играч на Лацио и Давиде Маса бе принуден да го изгони.

При изпълнението на фаула пък се оказа, че Андерсен е играл с ръка, и така след намесата на ВАР, беше дадена дузпа за "бианкочелестите". Тифозите полудяха от кеф , когато видяха как Чиро Имобиле бележи за 2:1.

Снимка 394219

Това обаче не бе всичко. Самп моментално се хвърли в атака, търсейки изравняването. В 100-та минута отбраната на Лацио просто не знаеше как да действа при изсипана топка и Сапонара сложи край на головото шоу с красив прехвърлящ удар за 2:2.

Наполи победи Фрозиноне с 4:0

Наполи продължава гонитбата с Ювентус след разгром над Фрозиноне

Безпроблемно 4:0 за "небесносините"

В следващия кръг Лацио има тежко гостуване на Аталанта. Сампдория пък приема на "Луиджи Ферарис" Парма.

ЛАЦИО - САМПДОРИЯ 2:2

0:1 Куалярела (21"), 1:1 Ачерби (79"), 2:1 Имобиле-дузпа (90+6"), 2:2 Сапонара (90+10")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Давиде Маса

ЛАЦИО: Стракоша, Раду, Ачерби, Уолъс, Лулич, Милинкович-Савич, Бадел, Пароло, Патрик, Имобиле, Кайседо (резерви: Герери, Алберто, Бериша, Касерес, Каталди, Кореа, Дурмиси, Фелипе, Лукаку, Мурджия, Прото, Бастос)

САМПДОРИЯ: Аудеро, Бережчински, Колей, Андерсен, Муру, Прет, Екдал, Линети, Рамирес, Куалярела, Капрари (резерви: Белец, Рафаел, Дефрел, Ферари, Янкто, Ковнацки, Роландо, Сала, Сапонара, Жуниор, Тонели, Виейра)