Отборът на Рома продължава с неубедителното си представяне в Серия "А". Тази вечер "вълците" поднесоха нов горчив хап на своите фенове, след като извъртяха 2:2 при гостуването си на Каляри. Още по-разочароващото за тях беше, че момчетата на Еузебио Ди Франческо водеха с 2:0 до 85-ата минута на срещата.

Снимка 394199

Източник: EPA/БГНЕС

По този начин столичани остават на шестата позиция с актив от 20 точки.

Първото попадение за римляните отбеляза Брайън Кристанте в 14-ата минута. Юношата на Милан бе най-близо до отбита топка от защитата на съперника и от дъгата не остави никакъв шанс да вратаря с шут по земя.

В 41-ата минута преднината беше удвоена от Александър Коларов. Сърбинът изпълни перфектно своя специалитет - пряк свободен удар. Трябва да отбележим, че голът падна след рикушет в стената, отклонил коженото кълбо фатално в обратния ъгъл.

През втората част младият Никола Дзаниоло можеше да направи победата на Рома класическа, но този път на мястото си беше Алесио Краньо.

В 70-ата минута Каляри можеше да получи живителни сили, но след разглеждане на системата ВАР, реферът Паоло Мацолени прецени, че не трябва да отсъжда дузпа в полза на домакините.

Все пак интрига в последните мигове имаше. В 85-ата Йоница вкара след асистенция на Жоао Педро и пред вратата на Робин Олсен стана напрегнато. "Рособлу" обаче се поддаде на напрежението и в продълженията бяха изгонени Фараго и Дарио Сърна.

Снимка 394198

Дори и с 9 човека, Каляри все пак стигна до изравняването. Марко Сау получи хитро подаване зад гърба на отбраната и сам срещу вратаря реализира за крайното 2:2.

В следващия кръг Рома има домакинство на Дженоа, докато Каляри приемат на "Сардиния Арена" нов тежък опонент - Наполи.

Наполи победи Фрозиноне с 4:0