Отборът на Милан срази тима на Киево с 4:1 в мач от 33-ия кръг на италианското калчо и се доближи на шест точки до шампиона и лидер във временното класиране Ювентус, който тази вечер приема Фиорентина на Валери Божинов.

Сержо Пелесие изненадващо откри резултата в полза на гостите в 13-та минута. Оттук нататък обаче росонерите не само направиха обрат, но и разгромиха своя съперник.

Алесандро Неста изравни в 28-та минута, а след почивката бразилецът Кака се развихри и записа хеттрик, като вторият му гол бе от дузпа.

Рома измести Фиорентина от четвъртото място след успех над Лече с 3:1.

Домакините решиха изхода на двубоя още до почивката.

Алесандро Мансини се отличи с две попадения - в 20-та минута от дузпа и в 71-та минута. Кристиан Киву също записа името си сред голмайсторите - в 23-та минута, а Дженаро Делвекио вкара почетното попадение за гостите в последната минута.

Така столичният гранд вече е с две точки през "виолетовите", които тази вечер гостуват на Ювентус на Деле Алпи в Торино.

Лацио пък измести Киево от шестото място, даващо право на участие в турнира за купата на УЕФА, след победа над Сиена с 3:2 каго гост. "Лацианите" са с 49 точки, с една повече от Киево.

Тревизо е първият изпадащ тим от Серия А след загубата си с 1:3 при визитата на друг застрашен да напусне елита отбор на Месина.

Пет кръга преди края Тревизо загуби и теоретическите си шансове за спасение.