Отборът на Милан най-сетне дари с радост своите изстрадали тифози. Тази вечер "росонерите" си набавиха много важни три точки при визитата на Сасуоло. Грандът спечели с 2:0 на "Мапей Стейдиъм", което може би временно отложи и уволнението на старши-треньора Винченцо Монтела.

Ювентус обърна Беневенто и го победи с 2:1

Ювентус загуби първото полувреме срещу Беневенто, но след това стигна до пълен обрат

"Старата госпожа" леко се поизложи срещу най-слабия тим в Калчото

Триумфът изкачи миланистите до седмото място във временното класиране. Донарума и кампания са с актив от 19 точки, който обаче е доста скромен, ако трябва да се сравнява с този на тимовете от Топ 5. Сасуоло пък продължава да бъде над чертата, като поражението днес беше трето поредно за "неровердите".

Снимка 321982

Милан можеше да открие резултата още във втората минута, когато Сусо пробва късмета си от далечен фаул . Андреа Консигли обаче беше на мястото си и с мъка изби в ъглов удар.

"Росонерите" трябваше да чакат до 39-ата минута, когато заслужено се поздравиха с преднина. Хакан Чалханоглу центрира почти от аутлинията, бранителите на домакините Паоло Канаваро и Ачерби сякаш забравиха за Алесио Романьоли, който от непосредствена близост прониза домакините с глава.

Рома с 12-а последователна победа като гост

Рома с втори значим успех за тази седмица

"Вълците" победиха като гост Фиорентина с 4:2

През второто полувреме Милан не изпусна контрола над събитията, като успя да затвърди своя успех с нов гол. Дежурен автор на попадението стана испанецът Сусо. Бившият играч на Ливърпул с лекота се измъкна от опеката на Ачерби и с брилянтен шут в далечния ъгъл оформи крайното 0:2.

Снимка 321983

В следващия кръг на "росонерите" предстои изключително трудна задача - гостуване на Наполи, докато Сасуоло ще се опита да продължи серията от загуби на Беневенто.