Един от претендентите за Скудетото и лидер в подреждането на Серия А- Наполи, направи изненадващо равенство 0:0 срещу десетия в класирането Киево.

"Пертенопеите" изиграха слаб мач, в който домакините дори имаха шанс да вземат и трите точки при някои опасни свои атаки.

Снимка 321927

Мачът започна очаквано силно за хората на Маурицио Сари, като до 20-та минута вече можеха да водят убедително, но удари на Жиелински, Хамшик и Инсине бяха спасени. След това обаче "летящите магаренца" успяха да напипат правилната игра и на свой ред застрашиха вратата на Сепе с удар на Гамберини.

Ювентус обърна Беневенто и го победи с 2:1

Ювентус загуби първото полувреме срещу Беневенто, но след това стигна до пълен обрат

"Старата госпожа" леко се поизложи срещу най-слабия тим в Калчото

Втората част продължи да бъде доста трудна за Наполи и отборът в небесносиньо така и не можеше да стигне до чиста голова ситуация. Марек Хамшик пробва удар към вратата в 68-та минута, но той беше спасен, а малко по-късно Жиелински стреля неточно. В самия край Инсине можеше да донесе трите точки, но ударът му беше отразен от Сорентино.

Снимка 321923

Така Наполи остава на първото място след като доскорошният им преследвач Интер също стъпи на криво днес и завърши 1:1 с Торино. От всичко това се възползва Ювентус, който победи трудно Беневенто с 2:1 и вече е на второто място на точка зад неаполитанците.

КИВЕО - НАПОЛИ 0:0

СТАДИОН: "Марк"Антонио Бентегоди"

СЪДИЯ: Давиде Маса

КИЕВО: Сорентино, Гамберини, Гоби, Томович, Качиаторе, Бирса, Хетемай, Радованович, Кастро, Депаоли, Инглезе (резерви: Конфенте, Ярожински, Ригони, Гаритано, Степински, Гаудино, Бани, Пучиарели, Пелесиер, Меджиорини, Бастиен, Секулин)

НАПОЛИ: Сепе, Албиол, Руй, Кулибали, Хисай, Хамшик, Жиелински, Жоржиньо, Мертенс, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Алан, Маджо, Джакерини, Максимович, Кирикеш, Рейна, Рог, Унас, Диавара)