Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

Милан победи Лацио с 3:2 в мач от Серия "А"

Познат герой и страхотна драма - Милан ще посрещне новата година като лидер в Серия "А"!

"Росонерите" надвиха Лацио в луд мач на "Сан Сиро"

90+3′

ГООООЛ ЗА МИЛАН!3:2!! ЕРНАНДЕС!! Голямата драма настъпи в даденото от съдията продължение. В ход на отчаянието, "росонерите" изпълниха последния си ъглов удар в мача. И някъде там, между купа от играчи, хитро се беше позиционирал Тео Ернандес. За пореден път се превърна в големия герой за Милан, реализирайки нов важен гол. Този път попадението му с глава имаше стойността на три точки и запазване на първото място в Серия "А"!

89′

Уесли Хьод ще подсили отбраната на Лацио, заменяйки Патрик.

88′

Ведат Мурики се сдърба със Сандро Тонали и получава жълт картон.

85′

РЕБИЧ! Въпреки, че Милан беше по-слабият отбор след почивката, "росонерите" имаха два златни шанса да стигнат до победата малко преди края. В 85-ата Тео Ернандес демонстрира класа в офанзивен план, а Анте Ребич стреля от около 10 метра, но само за да предизвиква решаваща намеса от Рейна. Атаката продължи и хърватинът получи пас зад гърба на римската защита. Плътният му шут по земя не намери далечния ъгъл на "бианкочелестите".

82′
Снимка 511150

Източник: EPA/БГНЕС

80′

Появилият се преди малко Акпа-Акпро от Лацио получава жълт картон.

79′

Норвежката звезда Йенс-Петер Хауге се появява в игра вместо неубедителния днес Рафаел Леао.

78′

Жълт картон за Тео Ернандес от Милан.

77′
Снимка 511151

75′

Акпа-Акпро се повява в игра за Лацио вместо Сергей Милинкович-Савич.

74′

Интересно решение на наставника Симоне Индзаги. Треньорът на Лацио заменя Чиро Имобиле с Андреас Перейра.

72′

МУРИКИ!! Лацио беше близо до пълния обрат в 72-ата минута! Ведат Мурики се бе позиционирал отлично на първа греда при корнер. Нападателят пробва да продължи технично към далечния ъгъл на Донарума. Стражът на Милан обаче беше на необходимото ниво и спаси с една ръка.

65′

Саму Кастаяйехо се появява в игра за Милан, заменяйки неубедителния Саелемаекерс.

64′

Официално предупреждение за Луис Алберто.

Снимка 511152

59′

ГОООЛ ЗА ЛАЦИО!! 2:2!! ИМОБИЛЕ!! Лацио заслужено възстанови равенството в 59-ата минута. Чиро Имобиле отбеляза своя гол №9 от началото на кампанията. Всичко се случи след перфектна триховода комбинация на гостите, която завърши с пас за милиони към централния нападател. Калулу наруши баланса си за момент, а това позволи на Имобиле да шутира директно от въздуха и да се реваншира максимално за пропуснатата от него дузпа през първата част.

50′

Втората част стартира с доста амбициозни атаки от страна на римляните. В рамките на около минута, Чиро Имобиле и Адам Марушич създадоха напрежение за миланската отбрана. При първото Чиро сам затвори ъгъла си за стрелба и предпочете паса, при второто черногорецът Марушич шутира доста неточно.

Снимка 511155

47′

На полувремето гостите от Лацио сътвориха смяна. Данило Каталди се появи в игра вместо Гонсало Ескаланте, който имаше жълт картон.

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet за тази среща след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ЛУИС АЛБЕРТО!! Малко преди паузата, Лацио можеше да стигне до изравняването по много екзотичен начин. Луис Алберто опита нещо нестандартно, стреляйки директно от корнер. Донарума беше видимо изненадан, но в последния миг съумя да изчисти в нов ъглов удар.

Снимка 511158

40′

Ядосаният Раде Крунич вижда жълтия цвят на картона.

39′

Официално предупреждение за Ескаланте, който фаулира Тео Ернандес.

32′

Неочаквани проблеми сполетяха Симоне Индзаги в 32-ата минута. Невъзстановеният Хоакин Кореа даде знак, че не може да продължи срещата и така без време се наложи включването в игра на косоваря Ведат Мурики.

28′

ГОООЛ ЗА ЛАЦИО!!! 2:1!!! ЛУИС АЛБЕРТО! С важния изстрел от "бялата точка" се нагърби големият лидер на столичани Чиро Имобиле. Донарума обаче предвиди намеренията на колегата си от националния отбор на Италия и с помощта на гредата осъществи спасяване. За радост на лациалите, най-добре ориентиран се оказа Луис Алберто, осъществил голова добавка с глава.

27′

ПРОПУСК ОТ ДУЗПА НА ИМОБИЛЕ!! При ъгловия удар се случи и голямата беля за домакините. Младият бранител Пиер Калулу игра непозволено в собственото си наказателно поле и след преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията Ди Бело отсъди и дузпа в полза на Лацио.

24′

КОРЕА! Лацио определено нямаше намерение да се предава. Доказателство за това беше перфектният самостоятелен рейд на Хоакин Кореа. Аржентинецът размина с лекота многомилионната покупка Сандро Тонали, след което отправи изстрел, отбит в корнер с известни трудности от Донарума.

22′

Проблеми с Джиджо Донарума, който все пак ще стисне зъби и ще продължи срещата след лекарска намеса.

Снимка 511156

15′

ГОООЛ ЗА МИЛАН!! 2:0!! ЧАЛХАНОГЛУ-ДУЗПА! Милан спази традицията да бележи по два гола във всеки свой мач с удвояването на резултата в 2:0. Анте Ребич напредна мощно в наказателното поле на Лацио, но изненадващо за всички реши да подава вместо да отправи удар. Настана меле, при което хърватинът отново получи шанс за стрелба, но бе покосен от хвърлилия се да брани своя вратар Патрик. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, реферът Марко Ди Бело все пак реши да отсъди спорна дузпа. С отговорната задача се нагърби Хакан Чалханоглу, който прати Рейна в обратния ъгъл.

12′

МАРУШИЧ!! "Бианкочелестите" можеха изключително бързо да възстановят паритета. Адам Марушич се озова на стрелкова позиция и насочи по диагонал за далечния ъгъл на Донарума. Италианският национал се протегна максимално, но нямаше нужда и от неговата намеса, защото вражеският удар не намери очертанията на миланската врата.

10′

ГОООЛ ЗА МИЛАН!!! 1:0!! РЕБИЧ! Дербито на "Сан Сиро" бе белязано от първи гол в 10-ата минута. Хакан Чалханоглу центрира от корнер, перфектният му пас намери Анте Ребич. Балканецът надскочи своя персонален пазач и с глава остави без алтернатива вратаря на гостите.

6′

Милан демонстрира, че ще търси трите точки от дербито с добра комбинация в 6-ата минута, когато Ребич заложи топката за Хакан Чалханоглу. Турчинът обаче нямаше нужната точност и прати кълбото над горната греда.

4′

Рафаел Леао можеше да си изработи страхотно голово положение в 4-ата минута, но лошо негово докосване провали цялата акция.

3′

Луис Алберто имаше първата възможност за нещо по-значимо в срещата. Испанецът центрира от пряк свободен удар, ала отбраната на Милан се справи и изчисти на безопасна дистанция.

Снимка 511157

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В ДЕРБИТО!

1′