Лацио постигна втория си домакински успех от началото на сезона в Серия "А". Той обаче се оказа повече от престижен, след като глава на "Олимпико" преклони намиращия се в добра форма тим на Наполи.

Селекцията на Симоне Индзаги се поздрави с победа 2:0, като по този начин се изкачи до осмото място с 21 точки, две по-малко от съперника си тази вечер, който е на позиция №5.

Интер пречупи Специя след почивката

Ашраф Хакими и Ромелу Лукаку отбелязаха головете

Двубоят стартира по мечтан начин за "бианкочелестите", които откриха резултата още в 9-ата минута. Адам Марушич предостави отлично центрирана топка за Чиро Имобиле. Головият терминатор надскочи персоналния си пазач и с глава не остави шансове на Оспина.

Снимка 510627

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки липсата на наказания Лоренцо Инсине, Наполи имаше идея как да действа в атака, но концентрация в завършващата фаза, попречи на "партенопеите" да изравнят до почивката. Трябва да отчетем и перфектната намеса на Пепе Рейна в 18-ата минута, когато отрази по великолепен начин изстрел на сънародника си Фабиан Руис.

Беневенто победи Дженоа с 2:0

Домакините продължават възходящото си представяне, гостите са в криза

Устремът на южняците беше стопиран в 55-ата, тъй като тогава Лацио удвои своята преднина. Отбраната на Наполи сбърка при изнасянето на топката. Това даде шанс за бърза комбинация, при която Имобиле изведе акуратно Луис Алберто. Ибериецът запази състояние на духа и с добре насочен удар направи 2:0.

Освен липсата на дори почетен гол до края, проблем за Дженаро Гатузо и Наполи се оказа контузията на мексиканеца Ървинг Лозано, заменен принудително от Малкюи четвърт час преди края на мача.

В следващия кръг Лацио гостува на лидера Милан. Наполи приема на свой терен закъсалия Торино.

ЛАЦИО - НАПОЛИ 2:0

1:0 Имобиле (9"), 2:0 Луис Алберто (56")

Аталанта победи Рома с 4:1 в Серия "А"