Ювентус допусна тежка домакинска загуба с 0:3 от Фиорентина. Срещата бе от 14-ия кръг на Серия "А". Душан Влахович (3) и Мартин Касерес (81) бяха точки за "виолетовите", а Алекс Сандро (76) си отбеляза автогол.

Поражението бе първо за "бианконерите" от началото на сезона в Калчото. Фиорентина се намираше в серия от 8 мача без победа, но постигна категоричен успех.

Ювентус - Фиорентина 0:3, гол на Касерес

"Бианконерите" нямат загуба от началото на сезона в Калчото

"Бианконерите" остават на 4-о място с 24 точки, докато "виолетовите" събраха 14 пункта и са на 15-о място.

Двубоят започна кошмарно за домакините. В 4-ата минута Рибери изведе Влахович зад защитата на домакините. Сърбинът напредна и с чудесен прехвърлящ удар вкара за 0:1.

Снимка 511008

В 16-ата минута Куадрадо извърши много груб и излишен фаул срещу Гаетано Кастровили на границата на съперниковото наказателно поле. Съдията първоначално му показа жълт картон, но след намесата на ВАР коригира решението си и изгони колумбиеца.

В 25-ата минута Валеро получи топката в наказателното поле и опита удар, който се оказа неточен. Две минути по-късно Шчесни остави Юве в мача. Полякът отрази удар на Кастровили от средна дистанция.

Снимка 511009

Седем минути по-късно се откри първата добра възможност пред Роналдо. Нападателят проби отляво, справи се Миленкович и нанесе силен удар, който мина покрай вратата.

В 37-ата минута Драговски спаси шут от далечна дистанция на Роналдо. Стражът не бе затруден в края на полувремето след удар извън наказателното поле на Бентанкур.

Снимка 511010

На полувремето Бернардески влезе на мястото на Мората. "Бианконерите" започнаха активно втората част, но трудно стигаха до голови положения. В 57-ата минута попадение на Роналдо бе отменено заради засада. Португалецът бе оставен зад отбраната и с глава прати топката във вратата, но още в реално време се видя, че е с поне метър в засада.

След час игра продължителна атака завърши с шут от границата на наказателното поле на Маккени, който мина над вратата. В 71-ата минута Киеза проби отдясно и стреля, но Драговски бе на мястото си и изби в корнер.

Снимка 511018

Пет минути по-късно "виолетовите" стигнаха до втори гол. Рибери проби през центъра и намери Бираги отдясно. Защитникът центрира остро в наказателното поле, където Алекс Сандро не успя да изчисти кълбото и го прати във вратата си.

В 81-ата минута Фиорентина направи преднината си класическа. Бонучи сбърка, което доведе до контраатака на гостите. Топката стигна до Бираги, който центрира в наказателното поле. Там Касерес бе най-съобразителент и с удар между краката на Де Лихт вкара за 0:3.