Отборът на Лацио победи със 7:3 Сампдория и вече е на 4-ото място в Серия "А" с актив от 70 точки, пред петия Аталанта (65).

Лацио пребори съдията и Рома и триумфира във Вечния град

3:1 за "синьо-белите"

Кейта даде предимство на Лацио още във втората минута на двубоя. Само 17 минути по-късно Имобиле удвои резултата в полза на "римските роли". Сампдория успя да се върне в срещата чак в 32-ата минута, когато Линети отбеляза чудесно попадение. До края на първата част за Лацио се разписаха Худ, Андерсон от дузпа и Де Врай. На почивката "орлите" вече водеха с 5:1.

През второто полувреме отново Имобиле увеличи преднината на своя отбор, след като направи резултата 6:1 в 70-ата минута. Две минути по-късно Куалярела отбеляза втори гол за Сампдория, а малко преди последния съдийски сигнал, отново той се разписа от дузпа и оформи крайното 7:3, но в полза на Лацио.