Наполи оглави класирането в италианската Серия "А". "Партенопеите" отново мечтаят за Скудетото след безценен успех като гост на Лацио с 2:1. По този начин хората на Лучано Спалети се изравниха на върха с Милан, но южняците имат предимство в директния сблъсък помежду им.

На "Олимпикпо резултатът можеше да поеме към всяка една посока. Още в шестата минута Луис Алберто пропиля златен шанс. Испанецът намери пространство за стрелба, но топката не намери очертанията на вратата.

Специя - Рома 0:1 в мач от Серия "А"

Този път продълженията донесоха радост на Рома

"Вълците" с драматичен успех над Специя

Натискът на "орлите" продължи и малко по-късно изненадваща неточност пред в завършващия удар произведе Чиро Имобиле. В средата на полувремето гостите от Наполи поискаха дузпа, като броженията им не бяха уважени от главния съдия.

Снимка 565195

Източник: EPA/БГНЕС

Секунди преди паузата Давид Оспина трябваше да сътворява чудеса от храброст, за да спре Сергей Милинкович-Савич към гола.

Наполи дочака своя момент и реализира в 61-ата минута. С отговорната задача се нагърби Лоренцо Инсине, който отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, поразил долния десен ъгъл на Старкоша.

Седем минути по-късно "партенопеите" можеха да решат всичко в своя полза, но нов гол на Лоренцо Инсине този път беше отменен заради намеса на ВАР и регистрирана засада след това.

Верона - Венеция 3:1 в мач от Серия "А"

Джовани Симеоне отново блести в Серия "А"

Верона с важен успех по пътя към Европа

И точно, когато хората на Спалети си мислеха, че безценните точки са сигурни, Лацио възстанови паритета. Отбраната на Наполи изчисти центрирана топка от фаул, а за нейно нещастие тя попадна на волето на Педро, който с много класа и мощ я прати в мрежата на Оспина.

Снимка 565194

Но екшънът предстоеше. Друг испанец се превърна в герой на мача, и това не беше Педро. Фабиан Руис хвърли в екстаз тифозите на Наполи с победен гол в 94-ата минута. Лацио пак сбърка при изнасянето на топката, а секунди след това Инсине я заложи на Руис, който от около 20 метра неутрализира Стракоша. В празненството с феновете пък дори се включи и развълнуваният Лучано Спалети.

Милан и Удинезе направиха 1:1 в Серия А