Верона постигна единадесетата си победа от началото на сезона в Серия "А". "Мастифите" сториха очакваното и на свой терен не сбъркаха срещу 18-ия Венеция. Селекцията на Игор Тудор постигна успех с 3:1, който я доближи на само три точки от местата, даващи право за участие в евротурнирите.

Първото полувреме завърши без голове, но и със сериозен проблем за домакините. Верона трябваше да осъществи принудителна смяна още в 6-ата минута, когато гръцкият национал Рецос получи травма и трябваше да бъде заменен от Кечерини.

Милан и Удинезе направиха 1:1 в Серия А

Нова грешна стъпка на Милан дава перфектен шанс на Интер

Резултатът оставя тима лидер с 57 точки

След паузата всичко бе решено от класата на Джовани Симеоне. В рамките на 10 минути аржентинецът блесна с две попадения, подсигурили и важната победа за "мастифите". В 54-ата минута латиноамериканецът демонстрира цялата си палитра от футболни качества, за да матира сънародника си Серхио Ромеро.

Синът на Чоло Симеоне не се спря и малко по-късно вкара за 2:0 след пас на Фараони.

9 минути преди края нигериецът Давид Окереке върна интригата в двубоя. Исканият преди време от ЦСКА стрелец се озова на точната позиция и превърна асистенция на Йонсен в гол.

Надеждите на "летящите лъвове" бързо се изпариха, тъй като в 88-ата Джовани Симеоне имаше привилегията да оформи своя хеттрик и крайния резултат 3:1.

Дженоа и Интер направиха 0:0 в Серия А