Милан допусна нова грешна стъпка в битката за титлата в Италия. "Росонерите" завършиха 1:1 с Удинезе на "Джузепе Меаца" в 27-ия кръг на Серия А и позволи тази вечер на градския съперник Интер да се изкачи до първото място в таблицата с победа над Дженоа (със същия брой точки, но с по-добра голова разлика).

След равенството 2:2 с последния в класирането Салернитана миналия уикенд, "росонерите" бяха длъжни да реагират в мача с Удинезе и в началото изглеждаше, че феновете го разбраха.

Сандро Тонали асистира на Рафаел Леао, който със страхотен ход в наказателното поле в 29-ата минута на срещата изведе Милан напред в резултата.

Италианските мачове ще започнат с 5 минути закъснение

Повод за това е интервенцията на Русия в Украйна

След като доминацията във владеенето на топката обаче не увеличи преднината, в 66-ата минута на срещата младият италиански национал Дестини Удоджи даде всичко от себе си в наказателното поле и изравни за гостите.

Резултатът оставя Милан лидер с 57 точки, три пред Интер (който има два мача по-малко) и Наполи (с мач по-малко). Удинезе е на 15-то място с 26 точки, четири точки над зоната на изпадащите.