Шансовете на Лацио за титлата в Серия "А" до голяма степен приключиха след загубата с 1:2 от Лече като гост. Срещата бе от 31-ия кръг на първенството.

"Орлите" излязоха напред още в 5-ата минута с гол на Фелипе Кайседо, но Кума Бабакар в 30-ата и Фабио Лусиони в 47-ата минута обърнаха нещата в полза на домакините и им осигуриха важни три точки в битката за оцеляване в елита.

Лече вкара гол още във 2-ата минута чрез Манкосу, който бе отменен заради игра с ръка. Три минути след това "орлите" поведоха. Габриел подари топката на Пароло, който нанесе удар, но вратарят спаси. Кълбото стигна до Кайседо, който вкара за 0:1.

След половин час игра Бабакар с глава изравни. В самия край на първото полувреме домакините получиха спорна дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, въпреки че топката първо срещна крака на футболиста, преди да се отбие от ръката му. Съдията разгледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка, но Манкосу стреля над вратата и резултатът остана непроменен.

В 47-ара минута Лусиони се разписа с глава след центриране от корнер за крайното 2:1.

Милан направи "невъзможното", шокира Лацио и удари мощно рамо на Юве в борбата за титлата

Категорична победа с 3:0 за "росонерите"