Лацио и Рома не успяха да се победят в дербито на Рим от 32-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Олимпико" завърши 0:0. Двата тима играха предпазливо, но интересни ситуации пред двамата вратари не липсваха.

"Вълците" се отчетоха с две греди чрез Бруно Перес и Един Джеко, а Стефан Раду от "орлите" бе изгонен в 80-ата минута.

Битката за Топ 4 се очертава да бъде ожесточена. Лацио и Рома имат по 61 точки, докато петия Интер е с 60.

Снимка 350856

Първата интересна ситуация дойде в 7-ата минута, когато удар на Марко Пароло мина покрай целта. След половин час игра удар на Стефан де Фрай с глава бе блокиран от Патрик Шик.

В 37-ата минута Наинголан с чудесен пас изведе Бруно Перес по диагонала. Бразилецът потърси далечния ъгъл, но гредата спаси Лацио от сигурен гол.

Президентът на Рома скочи във фонтан след грандиозния успех над Барселона

"Това е най-голямата победа за тези пет години, в които сме в клуба"

В 57-ата минута Един Джеко стреля от средна дистанция, но не намери целта. В 66-ата минута Милинкович-Савич намери Имобиле на чудесна позиция. Нападателят нанесе силен удар, пращайки топката в аут. Малко след това Де Роси можеше да си вкара автогол, но топката излезе в корнер.

Рома отговори с неточен шут на Дженгиз Юндер. В 80-ата минута Лацио остана с човек по-малко, след като Стефан Раду бе изгонен за два жълти картона. Въпреки това в 84-ата минута Адам Марушич пропусна отлична възможност за гол. Черногорецът нанесе силен удар и само рикошет спаси Алисон.

Снимка 350855

В продължението на срещата Рома натисна и Стракоша трябваше да се намесва. Албанецът първо изби удар с глава на Джеко, а малко след това босненецът нацели гредата. В 95-ата минута Милинкович-Савич можеше да вкара от центъра, но не намери вратата и така срещата завърши без голове.