Отборът на Интер триумфира в голямото градско дерби срещу Милан с 3:2. Футболните фенове станаха свидетели на фантастичен сблъсък, който още дълго време ще се помни от любителите на Серия "А".

Абсолютният герой на вечерта несъмнено се казваше Мауро Икарди. Капитанът на "нерадзурите" сломи многомилионната селекция на Енцо Монтела, отбелязвайки зрелищен хеттрик в мрежата на Джиджо Донарума. И за да бъде драмата пълна, играчът с №9 дари "синьо-черната" част на Милано с безмерна радост в 90-ата минута, когато бе точен от дузпа.

Интер - Милан 3:2 (Развой на срещата по минути)

Велик мач на "Джузепе Меаца"!

Преди това Милан демонстрира несломим характер и на два пъти се връщаше в мача след голове на Сусо и Бонавентура. Усилията на символичните гости обаче се оказаха напразни и така те инкасираха второ поредно поражение в Калчото. Интер пък продължава да мечтае, бидейки единственият тим, който донякъде удръжда на бясното темпо на временните лидери от Наполи.

Снимка 318058

Източник: /twitter.com/acmilan

Въпреки първоначалните очаквания, отборът на Милан беше този, който играеше по-често с топката след стартовия сигнал на Паоло Талиавенто. "Росонерите" се настаниха в полето на своя опонент, но опасни положения пред Ханданович така и не биваха създавани. Интер пък разчиташе главно на извеждащи подавания към своя капитан Мауро Икарди.

Сякаш от нищото, символичните домакини можеха да стигнат до попадението в 12-ата минута. Борха Валеро комбинира умело с Антонио Кандрева, като италианският национал отправи техничен изстрел с десния крак, срещнал горната греда над протегналия се максимално Джиджо Донарума.

Дженоа победи Каляри с 3:2 като гост

Андрей Гълъбинов поведе Дженоа за първа победа в Серия "А" (РЕЗУЛТАТИ+ВИДЕО)

Българският национал се отчете с гол при успеха с 3:2 над Каляри като гост

Въпреки сериозното предимство във владеенето на топката за Милан, Интер продължаваше да бъде отборът, който създава по-чистите голови положения. На такова в 22-ата минута се озова централният бранител Миранда, който се извиси над всички при едно центриране и отправи удар с глава. Коженото кълбо обаче мина на сантиметри от страничния стълб на "росонерите".

Снимка 318056

Логичното на "Сан Сиро" се случи в 28-ата минута, когато "нерадзурите" заслужено поведоха в резултата. Антонио Кандрева проби по крилото, след което отправи прострелен пас в наказателното поле на Милан. Головият хищник Мауро Икарди се вклини отлично между Бонучи и Мусакио, за да може миг по-късно да засече неспасяемо в мрежата на големия градски съперник!

Попадението видимо изнерви символичните гости от Милан, но те така и не достигаха до реално положение пред вратата на Интер. При едно центриране от фаул, Лео Бонучи опита да отправи изстрел с глава, който дори не стигна до ръкавиците на Ханданович. Съперникът им пък продължи да разчита на светкавични действия, като при едно от тях Икарди отправи много опасен шут, спасен с вещина от Донарума.

Снимка 318047

120 секунди преди почивката, селекцията на Енцо Монтела все пак можеше да се добере до така търсения изравнителен гол. Франк Кесие открадна една топка от Галиардини на центъра, след което пусна отличен пас в перспектива за връхлитащия от крилото Борини. Бившият играч на Ливърпул и Челси отправи силен диагонален шут, който беше отразен от Ханданович. Миг по-късно, Фабио дори получи шанс за добавка, но изстрелът му с глава от малък ъгъл, намери външната част на мрежата.

Фиорентина живна и рестартира сезона си в Италия

Първи успех от четири мача за "виолетовите"

Втората част стартира брилянтно за Милан, тъй като вратата на градския съперник бе поразена в 48-ата минута. Андре Силва демонстрира отлична техника на малък периметър, след което отправи майсторски удар към незащитения от Ханданович ъгъл. За негово съжаление топката срещна гредата, а при добавката намиращият се в засада Мусакио, реализира. Хитростта на латиноамериканеца обаче бе видяна от съдийската бригада и така голът не бе зачетен.

Снимка 318057

Определено подемът в играта на Милан се усещаше и в 50-ата минута само уникалните намеси на Ханданович, спряха хората на Енцо Монтела от заслужен гол. Първо словенският национал се намеси фантастично при далечен удар на Сусо, а след това се оказа непробиваем и след изстрел с глава отблизо на Фабио Борини!

Интер определено изпускаше нещата от контрол и това си пролича много добре в 53-ата минута. Рикардо Родригес отправи прострелен пас към младия Кутроне. Резервата на Милан изпревари Шкриниар и стрилия с левия крак. За разочарование на "росонерите", коженото кълбо облиза външната част на мрежата.

Съдбата обърна гръб на "нерадзурите" в 56-ата минута и този път дори Ханданович не ги спаси от заслуженото наказание. Сусо върна надеждата на всички обичащи Милан, след като реализира фантастично попадение, отправяйки премерен удар в долния десен ъгъл.

Снимка 318061

Радостта за Милан можеше да бъде безкрайно кратка, ако в 59-ата минута Матиас Весино не бе сътворил грандиозен пропуск. Уругваецът остана непокрит в наказателното поле и стреля необезпокоявано от 13 метра. Мерникът му обаче се оказа неточен и по този начин пожали почти обречения в тази ситуация Донарума.

Последната си дума в този уникален мач не бе казал капитанът на домакините - Мауро Икарди. Аржентинецът отново попадна в епицентъра на събитията, след като в 62-ата минута върна преднината на "нерадзурите". Звездата засече по акробатичен начин центриране на Иван Перишич, а Донарума само изгледа как топката се оплита в мрежата му за втори път.

Наполи победи Рома като гост и се откъсна на върха

Лоренцо Инсиние вкара победния гол през първото полувреме

И когато всички мислеха, че този път Милан е окончателно сломен, грандът съумя да изравни за втори път в дербито. Остро центриране мина през краката на Силва и Кутроне, за да намери непокрития на далечна греда Бонавентура. Италианският национал отправи коварен удар, който срещна гредата и след сравнително слаба изява на Ханданович, коженото кълбо с големи мъки премина зад голлинията.

Снимка 318053

Напълно подходящо за подобен тип дерби, уникалната драма бе оставена за заветната 90-та минута. Устремили се към третия си гол в срещата, интеристите натиснаха сериозно несломимия си опонент. Дали заради напрежението, или нещо друго, "росонерите" на Енцо Монтела се пропукаха във възможно най-неподходящия момент. При един корнер Рикардо Родригес сътвори изключителна глупост и направи дузпа. С отговорната задача да се превърне в абсолютен герой за Интер се нагърби Мауро Икарди. Капитанът на домакините не трепна и с мощен удар в средата на вратата оформи крайното 3:2! В изблик на радост, таранът копира своя сънародник Лео Меси, който след последния си гол в една от "класиките" срещу Реал (Мадрид), съблече фланелката си и я показа с гордост пред целия футболен свят!

Така победата беше за Интер, а мечтите за Скудето придобиха съвсем реални краски!

Снимка 318050

В следващия кръг на Интер предстои ново голямо предизвикателство - гостуване на временния лидер Наполи. Милан пък ще трябва да се връща на победния път срещу Дженоа.

Лацио победи с 2:1 Ювентус като гост

Лацио срази Ювентус след невероятна драма в Торино! (ВИДЕО)