Наполи спечели с 1:0 като гост срещу Рома и стана третият отбор в Италия стартирал с осем победи. Гостите от Неапол бяха по-добри и заслужено спечелиха "дербито на слънцето". Те имат 24 точки и имат аванс от 5 точки преди утрешните срещи. Римляните не можаха да повторят играта си от преди две седмици срещу Милан.

НА ЖИВО: Рома - Наполи

Рома - Наполи 0:1

Двата отбора се намират в супер форма в началото на сезона

Рома и Наполи започнаха мача предпазливо. Двата отбора предпочитаха да играят с повече пасове без да рискуват. Постепенно гостите овладяха инициативата, разчитайки на по-бързи и остри подавания.

Римляните губеха топката по-бързо и не можеха да изненадат неаполитанците с бавните си подавания.

Снимка 317918

Мълниеносна атака на Наполи доведе до гол в 20-та минута. Дрис Мертенс отляво опита да подаде, но връщащият се Де Роси пресече и след като не се ориентира изведе Лоренцо Инсиние фронтално пред врата. Инсиние останал сам нямаше проблем да преодолее Алисон.

Попадението вдигна самочувствието на гостите, а домакините за няколко минути загубиха ориентация. Те все пак опитаха в края да върнат гола, но така и не можаха да отправят точен удар.

Играчите на Наполи имаха няколко възможности, но ударите им отблизо с глава винаги попадаха в Алисон.

Снимка 317919

През второто полувреме темпото падна. Играчите на Наполи заложиха на сигурността и леко се дръпнаха назад. Те разчитаха на контри, при които стигнаха до половинчати положения.

Римляните тръгнаха по-сериозно напред. Те на два пъти уцелиха гредите след удари с глава. Ударът на резервата Фацио беше избит от Рейна и се оклони от десния дирек. Едвин Джеко също можеше да вкара, но в неговия случай топката тупна на горната греда.

В последните минути римляните загубиха сили и неаполитанците успяваха по-дълго да задържат топката.

Снимка 317915

Така Наполи стана третият отбор в Италия със старт от 8 победи след Ювентус и Рома. Те имат 24 точки. Интер (с мач по-малко), Лацио и Ювентус са с по 19 точки. Рома остана с 15 точки и един отложен мач със Сампдория.