Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 78,018

Интер спечели голямото дерби срещу Милан с 3:2

Легендарен Мауро Икарди постави на колене многомилионната селекция на Милан

Невероятна драма на "Джузепе Меаца" - 3:2!

90′

Мауро Икадри също получава жълт картон, защото съблече фланелката си след отбелязаната дузпа.

89′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!!! 3:2!!! ИКАРДИ-ДУЗПА!!! Напълно подходящо за подобен тип дерби, уникалната драма бе оставена за заветната 90-та минута. Устремили се към третия си гол в срещата, интеристите натиснаха сериозно несломимия си опонент. Дали заради напрежението, или нещо друг, "росонерите" на Енцо Монтела се пропукаха във възможно най-неподходящия момент. При един корнер Рикардо Родригес сътвори изключителна глупост и направи дузпа. С отговорната задача да се превърне в абсолютен герой за Интер се нагърби Мауро Икарди. Капитанът на домакините не трепна и с мощен удар в средата на вратата оформи крайното 3:2! В изблик на радост, таранът копира своя сънародник Лео Меси, който след последния си гол в една от "класиките" срещу Реал (Мадрид), съблече фланелката си и я показа с гордост пред целия футболен свят!

87′

Жълт картон за Рикардо Родригес, който направи дузпата.

83′

Рокада в лагера на Интер. Борха Валеро отстъпва мястото си на Едер.

82′
Снимка 318061
81′

ГОООЛ ЗА МИЛАН!! 2:2!! БОНАВЕНТУРА! И когато всички мислеха, че този път Милан е окончателно сломен, грандът съумя да изравни за втори път в дербито. Остро центриране мина през краката на Силва и Кутроне, за да намери непокрития на далечна греда Бонавентура. Италианският национал отправи коварен удар, който срещна гредата и след сравнително слаба изява на Ханданович, коженото кълбо с големи мъки премина зад голлинията.

79′

Жълт картон за Перишич, който посегна с ръка към борещия се с него за топката Андре Силва.

77′

Мануел Локатели ще засили мощта на халфовата линия на Милан. Той заменя Алесио Романьоли.

72′

Антонио Кандрева напуска игра, а на негово място влиза португалецът Жоао Кансело.

66′

Жълт картон за Роберто Галярдини.

63′
Снимка 318056

62′

ГООООЛ ЗА ИНТЕР!!! 2:1!! МАУРО ИКАРДИ!!! Последната си дума в този уникален мач не бе казал капитанът на домакините - Мауро Икарди. Аржентинецът отново попадна в епицентъра на събитията, след като в 62-ата минута върна преднината на "нерадзурите". Звездата засече по акробатичен начин центриране на Иван Перишич, а Донарума само изгледа как топката се оплита в мрежата му за втори път.

59′

ВЕСИНО! Радостта за Милан можеше да бъде безкрайно кратка, ако в 59-ата минута Матиас Весино не бе сътворил грандиозен пропуск. Уругваецът остана непокрит в наказателното поле и стреля необезпокоявано от 13 метра. Мерникът му обаче се оказа неточен и по този начин пожали почти обречения в тази ситуация Донарума.

56′

ГООЛ ЗА МИЛАН!! СУСО!!! 1:1!!  Съдбата обърна гръб на "нерадзурите" в 56-ата минута и този път дори Ханданович не ги спаси от заслуженото наказание. Сусо върна надеждата на всички обичащи Милан, след като реализира фантастично попадение, отправяйки премерен удар в долния десен ъгъл.

53′

КУТРОНЕ!! Интер определено изпускаше нещата от контрол и това си пролича много добре в 53-ата минута. Рикардо Родригес отправи прострелен пас към младия Кутроне. Резервата на Милан изпревари Шкриниар и стрилия с левия крак. За разочарование на "росонерите", коженото кълбо облиза външната част на мрежата.

50′

ТЕЖКИ МИНУТИ ЗА ХАНДАНОВИЧ! Определено подемът в играта на Милан се усещаше и в 50-ата минута само уникалните намеси на Ханданович, спряха хората на Енцо Монтела от заслужен гол. Първо словенският национал се намеси фантастично при далечен удар на Сусо, а след това се оказа непробиваем и след изстрел с глава отблизо на Фабио Борини!

48′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА МИЛАН!!! Втората част стартира брилянтно за Милан, тъй като вратата на градския съперник бе поразена в 48-ата минута. Андре Силва демонстрира отлична техника на малък периметър, след което отправи майсторски удар към незащитения от Ханданович ъгъл. За негово съжаление топката срещна гредата, а при добавката намиращият се в засада Мусакио реализира. Хитростта на латиноамериканеца обаче бе видяна от съдийската бригада и така голът не бе зачетен.

Снимка 318057

Източник: /twitter.com/acmilan

46′

На почивката наставникът на символичните гости е предприел смяна. В игра влиза младият Патрик Кутроне, а на резервната скамейка сяда Франк Кесие.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Винченцо Монтела ще трябва да поработи доста, ако иска тимът му да вземе поне точка от дербита. Загуба тази вечер, най-вероятно ще донесе неговото уволнение.

45′

ПОЧИВКА!

43′

БОРИНИ! 120 секунди преди почивката, Милан все пак можеше да се добере до така търсения изравнителен гол. Франк Кесие открадна една топка от Галиардини на центъра, след което пусна отличен пас в перспектива за връхлитащия от крилото Борини. Бившият играч на Ливърпул и Челси отправи силен диагонален шут, който беше отразен от Ханданович. Миг по-късно, Фабио дори получи шанс за добавка, но изстрелът му с глава от малък ъгъл намери външната част на мрежата.

Снимка 318051

41′

Борха Валеро продължаваше да изпълнява отлично ролята си на плеймейкър в селекцията на Интер. Малко преди почивката, испанецът организира нова атака, при която реши да комбинира с Матиас Весино. Уругваецът намери коридор за удар, който обаче попадна в топлата прегръдка на Донарума.

38′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши голямото дерби на Милано?

Виж резултати

Победа за Интер! "Нерадзурите" ще докажат, че са един от големите фаворити за Скудетото! 57.1%

Равенство! Грандовете ще заложат на сигурното и ще си поделят точките. 19.0%

Успех за Милан! Винченцо Монтела най-сетне ще докаже, че е точният човек за "росонерите". 23.8%

Нямам мнение. 0.0%

31′

Попадението видимо изнерви символичните гости от Милан, но те така и не достигаха до реално положение пред вратата на Интер. При едно центриране от фаул, Лео Бонучи опита да отправи изстрел с глава, който дори не стигна до ръкавиците на Ханданович. Съперникът им пък продължи да разчита на светкавични действия, като при едно от тях Икарди отправи много опасен шут, спасен с вещина от Донарума.

Снимка 318048

28′

Картон и за Матиас Весино, който игра непозволено в срещу играч на Милан.

28′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!!! МАУРО ИКАРДИ!! 1:0! Логичното на "Сан Сиро" се случи в 28-ата минута, когато "нерадзурите" заслужено поведоха в резултата. Антонио Кандрева проби по крилото, след което отправи прострелен пас в наказателното поле на Милан. Головият хищник Мауро Икарди се вклини отлично между Бонучи и Мусакио, за да може миг по-късно да засече неспасяемо в мрежата на големия градски съперник!

22′

МИРАНДА! Въпреки сериозното предимство във владеенето на топката за Милан, Интер продължаваше да бъде отборът, който създава по-чисти голови положения. На такова в 22-ата минута се озова централният бранител Миранда, който се извиси над всички при центриране и отправи удар с глава. Коженото кълбо обаче мина на сантиметри от страничния стълб на "росонерите".

Снимка 318046

21′

Официално предупреждение и за Алесио Романьоли, който фаулира дриблиращия на скорост Кандрева.

14′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Жоао Миранда заради грубото му влизане в краката на Фабио Борини.

12′

ГРЕДА!! Сякаш от нищото, символичните домакини можеха да стигнат до попадението в 12-ата минута. Борха Валеро комбинира умело с Антонио Кандрева, като италианският национал отправи техничен изстрел с десния крак, срещнал горната греда над протегналия се максимално Джиджо Донарума.

6′

Въпреки първоначалните очаквания, отборът на Милан беше този, който играеше по-често с топката след стартовия сигнал на Паоло Талиавенто. "Росонерите" се настаниха в полето на своя опонент, но опасни положения пред Ханданович така и не биваха създавани. Интер пък разчиташе главно на извеждащи подавания за своя капитан Мауро Икарди.

Снимка 318045

2′

Derby della Madonnina ще бъде 219-то в историята на това съперничество. До този момент Интер е печелил 77 от сблъсъците, докато активът на Милан е две победи по-малко.

1′