Българският национал Андрей Гълъбинов изигра страхотен мач и бе с основен принос за успеха на Дженоа над Каляри с 3:2 като гост в мач от осмия кръг на Серия "А". Успехът бе първи за "грифоните" през сезона.

Нападателят откри резултата още в 8-ата минута, след като бе изведен зад защитата от Адел Таарабт. В 35-ата минута мароканецът покачи на 0:2. В началото на второто полувреме Каляри върна едно попадение чрез Паволети. В 75-ата минута Ригони отново възстанови аванса от две попадения на Дженоа. Крайния резултат оформи Жоао Педро от дузпа три минути по-късно.

Дженоа събра 5 точки и излезе от зоната на изпадащите, като към момента заемат 14-о място. Калария има една точка повече.

Снимка 318001

В друг мач от кръга Сампдория победи Аталанта с 3:1. Брайън Кристанте даде преднина на "бергамаските" с 21-ата минута, но през втората част в рамките на 12 минути генуезци вкараха три безответни гола дело на Сапата (56), Капрари (58) и Линети (68), с което се поздравиха със заслужен успех.

Рекордна посещаемост на "Сан Сиро" тази вечер

Интер продаде билети на стойност близо 5 милиона евро

След този мач Сампдория събра 14 точки, докато Аталанта е с 9.

Торино измъкна точка като гост на Кротоне след късен гол за крайното 2:2. За домакините не игра българският национал Александър Тонев, който лекува контузия. Роден откри резултата в полза на Кротоне в 25-ата минута. В началото на второто полувреме Яго Фалке изравни, но в 64-ата минута Мартела отново даде преднина на домакините. Крайното 2:2 оформи Де Силвестри в третата минута на добавеното време.

Сасуоло и Киево не си отбелязаха попадение, докато Болоня победи СПАЛ с 2:1 в другите две срещи, играни в неделния следобяд.