Наполи и Интер завършиха наравно 0:0 в последна среща от 24-ия кръг на Серия "А". Въпреки липсата на голове, срещата бе много интересна и изобилстваше от голови положения.

Домакините започнаха силно мача и Марек Хамшик можеше да откри още след десетина минути игра. Ударът на словака обаче срещна напречната греда. Малко по-късно пък изстрел на Денис бе с мъка спасен от Жулио Сезар.

Интер също показа зъби и Мунтари се опита да изненада Де Санктис с шут извън наказателното поле, който обаче разтресе сглобката на вратата.

След почивката Интер натисна и отлична възможност се откри пред Пандев. Македонецът се освободи технично от пазача си, но останал сам срещу вратаря на Наполи, стреля в тялото му.

Южняците бяха много близо до гол в 65-ата минута. Първо Куалярела стреля, топката срещна страничния стълб и се върна към Денис. Нападателят обаче пропусна да се разпише на опразнената врата от десетина метра.

Така Интер остава начело с 54 точки, със 7 повече от Рома. Това бе второ поредно равенство за "нерадзурите", които през седмицата завършиха 1:1 с Парма. Наполи пък вече е 4-и с 39.

Стартовите състави:

НАПОЛИ:Де Санктис, Кампаняро, Канаваро, Грава, Жунига, Гаргано, Ароника, Пациенца, Хамшик, Куалярела, Денис;

ИНТЕР: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Сантон, Мунтари, Камбиасо, Санети, Снейдер, Милито, Пандев.