Интер спечели голямото дерби на кръга в Серия "А" срещу Лацио с 3:1 Трите точки бяха много ценни за "нерадзурите", които успяха да изпреварят Милан в класирането и се изкачиха на първото място в Серия "А".

И Рома изпревари Ювентус, вече е под номер 3 в Италия

Точен на два пъти в тяхна полза беше Жордан Верету

Срещата започна по-добре за селекцията на Антонио Конте и в 20-та минута те стигнаха до дузпа. Лукаку изведе Лаутаро сам срещу Рейна, а Хьод се хвърли на шпагат и отне топката. Фабри обаче посочи бялата точка с основанието, че защитникът е закачил крака на аржентинеца.

На 11-те метра застана Ромелу Лукаку, който реализира без проблем за 1:0. В края на първата част белгиецът отново наказа "бианкочелестите", запазвайки самообладание сам срещу Пепе Рейна. Страничният съдия вдигна флага си за засада, но след проверка на ВАР се оказа, че всичко е в реда на нещата и голът беше зачетен.

Специя шокира Милан, втора загуба в последните четири мача за "росонерите"

Точни за победителите бяха Маджоре и Бастони

След почивката Лацио заигра по-концентрирано и в 62-та минута стигнаха до пряк-свободен удар. Милинкович-Савич стреля, топката се отби в Ескаланте и влетя в мрежата на Интер за 2:1.

Шансът на Лацио за изравняване обаче продължи само две минути. В 64-та Лукаку преодоля без проблем Пароло със скорост и пусна към Лаутаро, който на празна врата оформи крайното 3:1.