В мач от 22-рия кръг на Серия "А", домакините от Специя сюрпризираха неочаквано лидера в класирането Милан.

"Росонерите" имаха само 2 загуби от началото на кампанията, но тази вечер трябваше да си припомнят усещането, отстъпвайки с 0:2.

Това бе второто поражение за състава в последните 4 двубоя.

Точни за победителите бяха Маджоре и Бастони, като Андрей Гълъбинов остана сред неизползваните резерви в състава си.

Снимка 518464

Източник: Twitter

Съставът на Специя е постигнал само 3 победи в последните 6 кръга.

Домакините заемаха 16-тата позиция във временното класиране, намирайки се на 6 точки от зоната на изпадащите преди битката, но сега се придвижиха до средата на таблицата.

След нулево първо полувреме, в 56-ата минута Маджоре беше оставен непокрит и насочи безпроблемно топката в опразнената врата.

ПСЖ и Донарума се разбраха, вратарят става вторият най-добре платен в света

Леонардо познава добре стража

В 65-ата минута пък, след перфектно изпълнение на свободен удар, Естевес подаде към Бастони, който с мощен изстрел удвои преднината на своя тим.

Малко преди края Златан Ибрахимович претендира за дузпа, която така и не беше отсъдена.

До гол за "росонерите" също не се стигна, като по този начин те дават шанс на градския съперник Интер още в този кръг да оглавят подреждането в Италия.

Снимка 518465

В предишния кръг Милан победи на своя стадион аутсайдера Кротоне с категоричното 4:0. От друга страна, Специя победи с 2:1 при визитата си на Сасуоло.