Наполи поднесе неприятна изненада на Ювентус, стигайки до победата в двубоя между двата тима от 22-ия кръг на Серия "А".

Битката на стадион "Диего Армандо Марадона" приключи с минимална победа за домакините с 1:0.

Автор на единствения гол в мача стана Лоренцо Инсине, разписал се от дузпа.

Снимка 518457

Източник: Twitter

И в двата лагера имаха нужда от спешни три точки, тъй като съперниците не се представят според очакванията.

В последните 10 шампионатни дуела се стигна само до едно равенство, а Старата госпожа изкова шест успеха.

Тази вечер обаче победата обърна гръб на Роналдо и компания.

Снимка 518456

Единственото попадение беше реализирано в 31-ата минута, когато Инсине превърна изстрел от бялата точка в гол преднина за домакините.

Дженаро Гатузо бе под огромно напрежение да спечели мача. Според италианските медии, при провал днес, треньорът щеше да се сбогува със своя пост в клуба. За момента изглежда той може да бъде спокоен.

Снимка 518454

В 62-ата минута Мората прати топката в мрежата, но попадението му не беше признато. Това стана заради засада на асистиралия му Киелини. Повторенията показаха, че такава има.

Шампионите имат две загуби в последните 5 кръга, като вкарваха поне по два гола в 6 от последните си 7 мача, но днес не успяха да се разпишат нито веднъж.