Рома се върна на пътя на победите в италианското футболно първенство. След допуснатата грешка в предишния кръг, столичани успяха без адекватна съпротива да се наложат над госта си Удинезе.

В двубой от 22-ия кръг на Серия "А" римляните спечелиха с 3:0.

Точен на два пъти в тяхна полза беше Жордан Верету. В продължението на двубоя Педро оформи крайния резултат.

Снимка 518511

Източник: Twitter

Беше отменен и още един гол за Рома, като се наложи разглеждане на ситуацията със системата ВАР и незачитането на попадението. Повторенията показаха, че по-скоро действително Мхитарян извърши нарушение в хода на атаката на тима и решението е коректно.

Иначе резултатът беше открит след само 5 минути игра, като Верету се оказа на точното място, в точния момент, давайки заслужен аванс на състава си в битката.

Снимка 518508

В 26-ата минута римляните получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар.

Зад топката отново бе Верету, който прати вратаря в противоположния ъгъл и се разписа за втори път, покачвайки на 2:0.

Снимка 518509

Един Джеко се появи в игра, но едва през второто полувреме. Напрежението между него и треньора Пауло Фонсека е все така налично и очевидно, като двамата дори не се поздравиха при влизането му в игра.

Още в първата акция с негово участие Рома можеше да стигне до нов гол, но този път вратарят на Удинезе се намеси решително.

Крайното 3:0 оформи Педро, вкарал топката в мрежата от средна дистанция в третата минута на даденото 5-минутно продължение.

Така Рома е под номер 3 в класирането, като има 43 точки - с една повече, но и мач в аванс пред четвъртия Ювентус.