Отборът на Интер се изкачи до четвъртото място в таблицата, след като „нерадзурите" се справиха при тежката си визита на Удинезе. Грандът от Милано покори „Фриули" с класическото 0:3, като успехът на гостите бе напълно заслужен. Отново много силен мач за Интер изиграха аржентинците Паласио и Алварес, които нанизаха и по едно попадение, а останалият гол бе дело на Ранокия.

Триумфът на интеристите може да се смята и за „пиров", тъй като трима от техните бранители напуснаха контузени по време на срещата. Това се случи със Самуел, Джонатан и голмайстора Ранокия.

Удинезе пък продължава с противоречивите си игри, като Ди Натале и компания се смъкнаха до 10-ото място.

Двубоят на „Фриули" започна равностойно. Домакините бяха твърдо убедени да постигнат първа значима победа за тази кампания, но срещу тях се изправяха момчетата на Валтер Мадзари, които бяха устремени към Топ 4.

Постепенно, „нерадзурите" наложиха своето темпо на игра и опасностите пред Бъркич не закъсняха. Първата голова ситуация се откри пред Естебан Камбиасо, който стреля много силно, но коженото кълбо профуча покрай вратата на Удинезе.

Последва и сериозен пропуск на Рики Алварес, който не успя да се разпише от изгодна позиция.

Така се стигна до 25-ата минута, в която интеристите поведоха напълно заслужено. Тайдер центрира от пряк свободен удар. Родриго Паласио се оказа най-съобразителен и след красив удар с глава направи 0:1.

Осъзнали, че вече са изоставащи в резултата, „фриуланите" взеха, че допуснаха и още едно попадене. То бе дело на Андреа Ранокия, който се възползва от едно неразчетено излизане на Бъркич при корнер и с жестоко воле удвои преднината на гостите.

Селекцията на Франческо Гуидолин можеха да намалят изоставането си в края на полувремето. Валтер Самуел отигра несериозно една топка, която бе открадната от Муриел, ала диагоналният шут на колумбиеца излезе в аут. При въпросната ситуация, тежка контузия получи Валтер Самуел, който се наложи да бъде заменен от Роландо.

Играта се поднови с активни действия на домакините. Антонио Ди Натале отправи същинска бомба към вратата на Ханданович, но словенският национал реагира адекватно и изби в ъглов удар.

Родриго Паласио сътвори сериозен пропуск в 58-ата минута, след като се размина с топката и не успя да направи преднината класическа. Гредата спаси Удинезе и малко по-късно, когато Фреди Гуарин уцели гредата след негов много силен шут.

Следващите минути бяха много тежки за „нерадзурите", като още двама от техните бранители напуснаха принудително. Това сториха Джонатан и Ранокоя, които оставиха отбраната на гостите в доста експериментален състав.

В края на срещата, от Удинезе поискаха дузпа, но реферът Давиде Маса, така и не уважи техните искания. Всичко приключи в самия край на срещата, когато аржентинска комбинация Паласио-Алварес завърши с лесен гол за играча с номер „11".

Така, селекцията на Валтер Мадзари удържа и така спечели важни три точки в борбата си за челните места.

УДИНЕЗЕ-ИНТЕР 0:3

0:1 Паласио (25'), 0:2 Ранокия (27'), 0:3 Алварес (90')

СТАДИОН: „Фриули"

СЪДИЯ: Давиде Маса

УДИНЕЗЕ: Бъркич, Налдо, Данаило, Домици, Перейра, Баду, Алан, Видмер, Габриел Силва, Ди Натале, Муриел (резерви: Келава, Бубнич, Ранеги, Млинар, Лопес, Жадсон, Лазари, Фернандес, Меркел, Ортьо, Зелински, Бенуси)

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия, Самуел, Жуан, Джонатан, Тайдер, Камбиасо, Алварес, Нагатомо, Гуарин, Паласио (резерви: Кастелаци, Карисо, Мудингай, Занети, Андреоли, Ковачич, Уолъс, Перейра,  Роландо)