Интер победи Наполи с 2:0 у дома в мач от предпоследния кръг на Серия "А". Така "нерадзурите" изпревариха Аталанта и се завърнаха на второто място във временното класиране. В събота двата тима се изправят един срещу друг. Наполи остава седми с 59 точки, но тимът вече има виза за Лига Европа, след като триумфира с Купата на Италия.

Данило Д'Амброзио откри резултата в 11-ата минута. Лаутаро Мартинес удвои в 74-ата минута.

Интер поведе още при първата си добра атака. Бираги върна топката към точката на дузпата, където бе Д'Амброзио. Защитникът потърси левия ъгъл и вкара за 1:0.

Снимка 489943

Наполи бе близо до изравняването в 19-ата минута. Тогава след заучена ситуация след корнер топката стигна до Жиелински, който опита удар и след рикошет в крака на Инсиние кълбото тупна опасно близо до гредата, но в аут.

Шест минути след това Ханданович отрази бомбен удар на Жиелински. В 30-ата минута словенският ветеран се намеси решително след удар на Политано. В 35-ата минута южняците направиха нов пропуск. Жиелински намери Инсинье в наказателното поле, който нанесе удар, но след рикошет топката премина покрай вратата.

Миг гениалност от Папу Гомес донесе три точки на Аталанта срещу Парма

"Бергамаските" стигнаха до успех след страхотно второ полувреме

В 40-ата минута Елмас направи страхотен пробив, но ударът му не намери целта. В края на полувремето Интер потърси втори гол, но Мерет спаси опасен шут на Брозович.

Втората част започна с по една добра възможност и пред двата отбора. В 64-ата минута шут по земя на Елмас премина покрай гредата.

Снимка 489941

В 74-ата минута Интер все пак стигна до втори гол. Влезлият като смяна Лаутаро Мартинес пое топката в средата на терена, напредна на скорост и с изстрел по земя вкара красив гол за 2:0.