Аталанта постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на Парма в мач от предпоследния кръг на Серия "А". Деян Кулишевски даде аванс на "дуковете" през първото полувреме, но "бергамаските" обърнаха през втората част чрез попадения Роман Малиновски и Папу Гомес.

Така "Богинята" събра 78 точки и поне временно излезе на второ място във временното класиране. Парма има 49 пункта.

Срещата започна силно за домакините и в началото на мача Кулушевски удари греда. В 44-ата минута новото попълнение на Ювентус все пак порази целта. Шведът се възползва от неразбирателство в защитата на Аталанта и простреля Голини.

През втората част гостите увеличиха оборотите и в 70-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Аталанта получи право да изпълни пряк свободен удар и Малиновски с мощен удар по земя вкара за 1:1.

В 84-ата минута Гомес направи страхотен пробив през центъра и с гениален удар матира Сепе за втори път.