Миланският гранд Интер утвърди позициите си на третото място в Серия "А". Селекцията на Лучано Спалети постигна сладък триумф в дербито срещу втория Наполи с 1:0. Срещата премина през множество драматични мигове, а в герой за "нерадзурите" се превърна резервата Лаутаро Мартинес, реализирал безценното попадение в 91-ата минута.

Рома спечели домакинството си на Сасуоло с 3:1

Рома се върна в борбата за Топ 4

"Вълците" победиха Сасуоло с 3:1

Наполи пък завърши битката с двама души по-малко, като в 81-ата беше изгонен Кулибали, а в последната секунда преждевременно към съблекалните пое и Лоренцо Инсине.

От мача в Милано най-голям победител излезе лидерът Ювентус, който увеличи преднината си на върха на цели 11 точки.

Снимка 397319

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините имаха възможността да стартират свръхзвуково 3 секунди след първия съдийски сигнал. Мауро Икарди реши да направи нещо много красиво, пробвайки да прехвърли от центъра младия страж гостите Алексис Мерет. Макар и видимо притеснен от опасния летеж на кълбото, италианският национал запази контрол над емоциите си и отрази.

Първият четвърт час от мача определено беше доста труден за неаполитанците. Интер прилагаше дълбока преса, която не позволяваше на селекцията на Карло Анчелоти да практикува типичния за себе си директен футбол.

Първият проблем пред вратата на Интер все пак бе инкасиран в 16-ата минута. Арек Милик се пребори за наглед безнадеждна топка с помощта на шпагат. Така тя беше предоставена на Лоренцо Инсине, който опита типичния за себе си шут в далечния ъгъл на съперника. Дори и с ограничена видимост, Самир Ханданович се намеси майсторски и отрази.

Снимка 397318

Голяма беля сполетя гостите в 22-ата минута, когато техният капитан Марек Хамшик получи травма в бедрото и трябваше да бъде принудително заменен от Никола Максимович.

Тифозите на "Джузепе Меаца" имаха кратък повод за радост, след като видяха как Иван Перишич разстрелва отблизо стража на Наполи. Миг по-късно се оказа, че хърватинът е бил в засада.

180 секунди преди паузата, Интер имаше всички необходими предпоставки, за да отбележи гол. Мауро Икарди си пое топката доста непохватно, но въпреки това той съумя да я пробута под плонжа на вече легналия Мерет. На точното място в този миг обаче беше Калиду Кулибали, който с фамозен шпагат изчисти от голлинията.

Лацио победи Болоня с 2:0 като гост

Лацио премина безпроблемно през Болоня (Резултати от Серия "А")

Победа с 2:0 за "римските орли"

Първите 15 минути на втората част не предложиха нищо интересно пред двете врати. Интер обикаляше наказателното поле, но опитите за остри подавания на Иван Перишич така и не достигаха до своя адресат - Мауро Икарди.

Снимка 397315

Наполи остана с човек по-малко в 81-ата минута. Централният бранител на гостите Калиду Кулибали сътвори глупава постъпка, която видимо щеше да затрудни колегите му до края на мача. Сенегалецът първо фаулира Весино, заради което бе официално предупреден от Мацолени. Бранителят обаче не спря до тук и след иронични аплодисменти, главният съдия му показа пътя към съблекалните.

Интер моментално опита да се възползва от численото си превъзходство, и беше много близо до успех! Маурито Икарди можеше да се превърне в герой за "нерадзурите", след като в 84-ата минута отигра с глава центриране на негов колега. Мерет беше на точното място и без никакви трудности изби с две ръце.

Снимка 397308

И когато всички очакваха попадение в мрежата на "партенопеите", Наполи беше изключително близо до победния гол в мача! Интер не отреагира адекватно на съперникова контра, при която Ханданович трябваше да боксира опасно центриране. Опит за голова добавка направи Инсине, но словенският страж парира. За негов ужас, кълбото отново попадна в играч на гостите, като този път Жиелински шутира с все сила. По някакъв късметлийски начин обаче, на голлинията беше застанал Квадво Асамоа, изчистил геройски от голлинията.

Резервата Роналдо спаси Ювентус от първа загуба в Серия "А"!

Кристиано се появи в игра и вкара за 2:2 срещу Аталанта

Екшънът на "Джузепе Меаца" тепърва започваше. В 91-ата минута интеристите се понесоха на една от последните си атаки в това дерби. Кейта Балде центрира отчаяно в полето на Наполи. Топката рикошира в крак на съперник, а миг по-късно пътят на кълбото беше елегантно продължен от "бездействието" на Политано. Така пасът най-сетне стигна своя адресат - резервата Лаутаро Мартинес, който без никаква подготовка насочи неспасяемо в мрежата на Алексис Мерет и донесе важния триумф на "нерадзурите".

Снимка 397307

В края нервите на неаполитанците не издържаха и след разпра с Кейта Балде, червен картон в този сблъсък получи и Лоренцо Инсине.

В следващия кръг Интер има гостуване на Емполи. Наполи пък приема на свой терен Болоня.

Интер - Наполи 1:0 (Развой на срещата по минути)