Аталанта и Ювентус изиграха изключително зрелищен и оспорван мач, а "бианконерите" се спасиха от първа загуба за сезона, след като завършиха при равенство 2:2 като гост.

Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка, но въпреки това бе с основна роля за точката за отбора си в Бергамо, след като се появи в игра през второто полувреме.

Домакините допуснаха попадение още в 3-ата минута, след като Джимсити си вкара автогол при центриране отляво в наказателното поле.

Снимка 397274

Играчите на Аталанта обаче показаха характер и побързаха да отговорят с попадение на намиращия се в невероятна форма Дуван Сапата!

Последният вкара за 1:1 в 24-ата минута, след като се освободи от Лео Бонучи и със силен удар от наказателното поле опъна мрежата.

Отново Дуван Сапата накара по-голямата част от стадиона в Бергамо да избухне, след като нападателят вкара за 2:1 десетина минути след почивката!

Ситуацията за Ювентус стана още по-сложна, тъй като Родриго Бентанкур остави "бианконерите" с човек по-малко заради втори жълт картон. Въпреки това Масимилиано Алегри вкара в игра Миралем Пянич и Кристиано Роналдо.

Снимка 397273

И португалецът отново прикова вниманието, след като засече с глава центриране на Манджукич, изравнявайки резултата 2:2!

В добавеното време също не беше скучно. При центриране от фаул Лео Бонучи прати топката във вратата на Аталанта, но попадението му правилно не бе признато, тъй като защитникът на Ювентус бе изпаднал в положение на засада.

Аталанта - Ювентус 2:2

0:1 Джимсити 3-авт.'
1:1 Супата 24'
2:1 Сапата 56'
2:2 Роналдо 78'