Отборът на Ромо отново е сериозен конкурент за място в Топ 4. "Вълците" стабилизираха позициите си в горната част на таблицата, след като без никакви проблеми надвиха с 3:1 гостите от Сасуоло. По този начин селекцията на Еузебио Ди Франческо вече има 27 точки, с които е на само четири изоставане от градския съперник Лацио, изместил пък Милан от четвъртата позиция по-рано днес.

Снимка 397299

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна щастливо за римските "вълци", които получиха правото да изпълнят дузпа още в 8-ата минута. Джанмарко Ферари бе наказан заради това, че задържа в наказателното поле играч на домакините. Макар и да поиска помощ от системата ВАР, реферът Джакомели даде сигнал за изпълнение, а Диего Пероти хладнокръвно отбеляза за 1:0.

Лацио победи Болоня с 2:0 като гост

Лацио премина безпроблемно през Болоня (Резултати от Серия "А")

Победа с 2:0 за "римските орли"

Преднината на столичани можеше да бъде удвоена в 22-ата минута, ала изстрелът на Ченгиз Юндер премина на сантиметри от дясната греда на Консигли.

Прошка за "неровердите" обаче нямаше в следващата атака.

Браян Кристанте изведе Патрик Шик зад отбраната на съперника и за чешкия национал не остана нищо друго освен елегантно да матира вратаря за 2:0.

Снимка 397300

Рома държеше мача под контрол и след паузата. Интригата съвсем умря в 59-ата минута, когато Никола Дзаниоло реализира дебютното си попадение в Калчото. Дошлият от Интер плеймейкър демонстрира невероятна класа, след като направи за смях Консигли и Дел"Орко, копвайки елегантно над главите им за 3:0

"Джалоросите" изпуснаха да завършат със "суха мрежа", като това сякаш разгневи най-много вратарят на домакините Робин Олсен. Кума Бабакар бе оставен сам срещу шведския вратар и африканецът без притеснение завърши с удар в мрежата.

Резервата Роналдо спаси Ювентус от първа загуба в Серия "А"!

Кристиано се появи в игра и вкара за 2:2 срещу Аталанта

На 29 декември Рома има тежко гостуване непредсказуемия тим на Парма. Сасуоло пък приема на "Мапеи Стейдиъм" Аталанта.