Турнир: Италия Серия "А" Стадион: "Джузепе Меаца", гр. Милано Зрители: 53342

Интер победи Наполи с 1:0 в мач от Серия "А"

Предупреждение и за Максимович,който се опита да изрита в главата Лаутаро Мартинес.

90+3′

ЧЕРВЕН КАРТОН! В края нервите на неаполитанците не издържаха и след разпра с Кейта Балде, червен картон в този сблъсък получи и Лоренцо Инсине.

90′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!!! 1:0!! МАРТИНЕС! Екшънът на "Джузепе Меаца" тепърва започваше. В 91-ата минута интеристите се понесоха на една от последните си атаки в това дерби. Кейта Балде центрира отчаяно в полето на Наполи. Топката рикошира в крак на съперник, а миг по-късно пътят на кълбото беше елегантно продължен от "бездействието" на Политано. Така пасът най-сетне стигна своя адресат - резервата Лаутаро Мартинес, който без никаква подготовка насочи неспасяемо в мрежата на Алексис Мерет.

89′

КАКЪВ ПРОПУСК ЗА НАПОЛИ! И когато всички очакваха попадение в мрежата на "партенопеите", Наполи беше изключително близо до победния гол в мача! Интер не отреагира адекватно на съперникова контра, при която Ханданович трябваше да боксира опасно центриране. Опит за голова добавка направи Инсине, но словенският страж парира. За негов ужас, кълбото отново попадна в играч на гостите, като този път Жиелински шутира с все сила. По някакъв късметлийски начин обаче на голлинията беше застанал Квадво Асамоа, изчистил геройски от голлинията.

84′

ИКАРДИ! Интер моментално опита да се възползва от численото си превъзходство, и беше много близо до успех! Маурито Икарди можеше да се превърне в герой на "нерадзурите", след като в 84-ата минута отигра с глава центриране на негов колега. Мерет беше на точното място и без някакви трудности изби с две ръце.

83′

Жоао Марио отстъпва мястото си на аржентинския нападател Лаутаро Мартинес.

82′
Снимка 397315

Източник: EPA/БГНЕС

81′

ЧЕРВЕН КАРТОН! Наполи остана с човек по-малко в 81-ата минута. Централният бранител на гостите Калиду Кулибали сътвори глупава постъпка, която видимо щеше да затрудни колегите му до края на мача. Сенегалецът първо фаулира Весино, заради което бе официално предупреден от Мацолени. Бранителят обаче не спря до тук и след иронични аплодисменти, главният съдия му показа пътя към съблекалните.

78′

Фаузи Гулам ще се опита да стабилизира още повече отбраната на Наполи.

74′

Неубедителният тази вечер Иван Перишич отстъпва мястото си на Кейта Балде.

71′

Аркадиуж Милик отстъпва мястото си на Дрис Мертенс.

70′

Първите 15 минути на втората част не предложиха нищо интересно пред двете врати. Интер обикаляше наказателното поле, но опитите за остри подавания на Иван Перишич така и не достигаха до своя адресат - Мауро Икарди.

69′

Официално предупреждение и за Раул Албиол.

67′
Снимка 397319

63′

Матиас Весино се включва в игра. Той ще замени испанеца Борха Валеро.

56′

Още един картон в този мач. Получава го Алан.

53′

Нарушение в центъра на Борха Валеро, което е санкциониано с жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ИКАРДИ!! 180 секунди преди паузата, Интер имаше всички необходими предпоставки, за да отбележи гол. Мауро Икарди си пое топката доста непохватно, но въпреки това той съумя да я пробута под плонжа на вече легналия Мерет. На точното място в този миг обаче беше Калиду Кулибали, който с фамозен шпагат изчисти от голлинията.

38′

Интер предимно атакуваше по фланга, а доказателство за това беше добрият пробив на Политано, който премина през няколко защитници на Наполи. Всичко приключи с центриране към Жоао Марио, който стреля слабо с глава в ръцете на Мерет.

31′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ИНТЕР! Тифозите на "Джузепе Меаца" имаха кратък повод за радост, след като видяха как Иван Перишич разстрелва отблизо стража на Наполи. Миг по-късно се оказа, че хърватинът е бил в засада.

Снимка 397307

29′

Жълт картон за Марсело Брозович, който ще пропусне следващия мач на своя тим.

22′

Голяма беля сполетя гостите в 22-ата минута, когато техният капитан Марек Хамшик получи травма в бедрото и трябваше да бъде принудително заменен от Никола Максимович.

Снимка 397310

16′

Първият проблем пред вратата на Интер все пак бе инкасиран в 16-ата минута. Арек Милик се пребори за наглед безнадеждна топка с помощта на шпагат. Така тя беше предоставена на Лоренцо Инсине, който опита типичния за себе си шут в далечния ъгъл на съперника. Дори и с ограничена видимост, Самир Ханданович се намеси майсторски и отрази.

8′

Първият четвърт час от мача определено беше доста труден за неаполитанците. Интер прилагаше дълбока преса, която не позволяваше на селекцията на Карло Анчелоти да практикува типичния за себе си директен футбол.

2′

КАКВО НАЧАЛО!! Домакините имаха възможността да стартират свръхзвуково 3 секунди след първия съдийски сигнал. Мауро Икарди реши да направи нещо много красиво, пробвайки да прехвърли от центъра младия страж гостите Алексис Мерет. Макар и видимо притеснен от опасния летеж на кълбото, италианският национал запази контрол над емоциите си и отрази.

1′