Ювентус спечели дербито с Рома от 17-ия кръг на Серия "А".

Битката в Торино завърши с минимален, но напълно достатъчен успех за домакините с 1:0.

Точен в полза на победителите беше Гонсало Игуаин, разписал се още преди да са изтекли и 20 минути от двубоя.

С пропуски пред вратата на съперника се отличиха Джеко, Наинголан и Салах.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Ювентус - Рома

Битката започва!

Рома влезе в мача след три поредни победи в Калчото и предвид това, че има намерение да се бори за скудетото, трябваше да продължи отличната си серия, защото изоставаше на 4 точки от Юве.

През този сезон "вълците" показаха, че знаят как да печелят големите дербита в Серия "А". Те надделяха над Милан (1:0), Лацио (2:0), Наполи (3:1) и Интер (2:1).

Днес обаче ново подобно постижение не бе регистрирано от състава.

Снимка 268670

Загубата дойде като потвърждение на факта, че далеч от "Олимпико" римляните имат само два успеха до момента през сезона - 3:1 срещу Сасуоло и над Наполи, а загубите са три - 0:1 от Фиорентина, 1:3 от Торино и 1:2 от Аталанта.

Хегемонът Ювентус пък е абсолютно безпощаден що се отнася за домакинствата си и днес затвърди тази статистика.

Старата госпожа има вече 9 победи от 9 мача у дома, при голова разлика 24:6. Освен това "бианконерите" са в страхотна серия от седем поредни победи над Рома в Торино - шест за първенство и една за Купата на Италия.

В тези срещи головата разлика е впечатляваща - 19:3.

Снимка 268669

За последно столичани спечелиха като гост на Юве през 2011 г. за Купата на Италия с 2:0.

От общо 82 визити в Торино, "джалоросите" едва 8 пъти са си тръгвали с 3-те точки и освен това торинци са най-кошмарният съперник за Лучано Спалети. Той има едва една победа над Юве, при 3 равенства и цели 18 загуби.

Макс Алегри не можеше да може да разчита на някои от твърдите си титуляри, но въпреки това съставът му първи показа зъби, наложи натиск, а съответно и излезе напред в резултата.

Това се случи след 14 минути игра, когато Игуаин получи топката в пространството от игрището, между централния кръг и наказателното поле на съперника.

Снимка 268662

Таранът напредна уверено през защитата на гостите, премина през трима нейни представители, след което прати бомбен шут в дясната греда на вратата, пазена от Шчесни, а след това и в мрежата.

Непосредствено след гола си, Игуаин можеше да вкара и за 2:0, но мерникът му изневери.

Снимка 268658

На два пъти римляните пък претендираха за дузпи, но в нито един от случаите реферът не посочи бялата точка.

Лучано Спалети не спестяваше критичните си бележки към арбитъра и бе предупреден да внимава, за да не бъде принуден да напусне преждевременно скамейката на тима.

Снимка 268660

След почивката ситуацията на терена не се промени особено много, като грубите влизания в краката на състезатели и от двата тима накъсваха доста често играта, с което не позволяваха да се регистрират и множество опасни положения пред Шчесни и Буфон.

Една от най-неприятните новини за Алегри бе принудителната смяна, която трябваше да бъде извършена през вторите 45 минути, като Пянич получи разтежение и бе принуден да напусне терена.

Снимка 268667

Въпреки извършените други смени и в двете единайсеторки, нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Така Юве вече разполага с цели 7 точки преднина пред преследвача си Рома в таблицата с временното класиране.