Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:

Шчесни отново спасява изстрел на Стураро.

88′

Жълт картон за Рюдигер.

85′

Нова принудителна смяна в мача. Перес влиза на мястото на контузилия се Манолас.

82′

Игуаин е заменен от Дибала.

79′

Манолас пропуска да се разпише от около 2 метра.

78′

Жълт картон за Алекс Сандро.

75′

Рома пропуска чудесна възможност след поредния си корнер пред Буфон.

72′

Ел Шаарави заменя Де Роси.

70′

Уникално спасяване на Шчесни, след мощен изстрел на Стураро.

69′
Снимка 268668

66′

Бардзали заменя Лихтщайнер.

58′
Снимка 268669

51′

Принудителна смяна в редиците на домакините. Пянич е заменен от Куадрадо.

46′

Жерсон е заменен от Салах.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

41′

Футболистите на Рома претендират за дузпа, за игра с ръка на футболист на Юве в наказателното поле. Нарушение на правилата няма.

38′

Шчесни спасява шут на Игуаин, но нападателят на Ювентус е бил и в положение на засада.

37′

Пореден корнер за Юве, без нови голове в Торино.

28′

Жълт картон за Жерсон.

26′

Жълт картон за Ругани.

24′

Първа сериозна атака за Рома в срещата, завършващият изстрел на Наинголан обаче намира външната част от мрежата на вратата на Буфон.

22′

Рома опитва да се върне в мача с далечни, балонни центрирания в полето на торинци. Този им подход, поне за момента, е неуспешен.

20′
Снимка 268658

16′

Официално предупреждение и за Джеко.

14′

Игуаин извежда домакините напред в резултата! 1:0! Гонсало премина през трима бранители на съперника и разстреля Шчесни, давайки предимство на състава си.

Снимка 268663

12′

Жълт картон за Де Роси.

11′

Поредица ъглови удари пред наказателното поле на Рома. Без нов шут по посока вратата на гостите.

10′

Спасяване на Шчесни след силен изстрел на Игуаин!

Снимка 268662

6′

И двете единайсеторки опитват изненадващи действия, основно чрез извеждащи подавания. До момента те не постигат очаквания ефект.

3′

Жерсон опитва да изведе Джеко, не успява.

2′

Игуаин стреля, Шчесни спасява.

1′

Нето

Ювентус приема Рома в мач от 17-ия кръг на Серия "А" тази вечер.

Битката в Торино започва в 21:45 часа.

Рома влиза в мача след три поредни победи в Калчото и ако иска да се бори за скудетото, ще трябва да продължи отличната си серия, защото изостава на 4 точки от Юве.

През този сезон "вълците" показаха, че знаят как да печелят големите дербита в Серия "А". Те надделяха над Милан (1:0), Лацио (2:0), Наполи (3:1) и Интер (2:1).

Далеч от "Олимпико" обаче римляните имат само два успеха - 3:1 срещу Сасуоло и успеха над Наполи, а загубите са три - 0:1 от Фиорентина, 1:3 от Торино и 1:2 от Аталанта.

Хегемонът Ювентус пък е абсолютно безпощаден що се отнася за домакинствата. "Старата госпожа" има 8 победи от 8 мача при голова разлика 23:6. Освен това "бианконерите" са в страхотна серия от шест поредни победи над Рома в Торино - пет за първенство и една за Купата на Италия.

В тези срещи головата разлика е впечатляваща - 18:3. За последно столичани спечелиха като гост на Юве през 2011 г. за Купата с 2:0. Успехът обаче беше на стадион "Олимпико", което означава, че Рома търпи пълен крах, когато играе на "Ювентус Арена".

От общо 82 визити в Торино, "джалоросите" едва 8 пъти са си тръгвали с 3-те точки и освен това торинци са най-кошмарният съперник за Лучано Спалети. Той има едва една победа над Юве, при 3 равенства и 17 загуби.

Статистиката определено е в полза на днешните домакините, но Макс Алегри няма да може да разчита на двама от твърдите си титуляри.