Златан Ибрахимович се завърна с гръм и трясък за Милан след наказанието от три мача. Шведският национал отбеляза хеттрик при победата с 4:0 като гост на Палермо в мач от 26-ия кръг на Серия "А".

С успеха "росонерите" прекъснаха черната си серия на "Ренцо Барбера" от пет поредни загуби. Златан започна вихрено двубоя и в рамките на четвърт час оформи класиката.

След пас на Робиньо той изведе Милан напред в 20-ата минута. Последва нова комбинация с бразилеца, която доведе резултата до 2:0 след 31 минути от началото на мача. В 35-ата Ибра оформи класиката и своя хеттрик с бомбен изстрел от около 25 метра.

През втората част Вивиано продължи да има работа пред собствената си врата. Единствено обаче не успя да се справи в 58-ата минута, когато беше пронизан за четвърти път от Тиаго Силва.

С успеха в 26-ия кръг шампионът на Италия е начело с 54 точки. Вторият Ювентус е с четири по-малко и два мача пасив. Палермо пък е осми с 34 т., но може да се смъкне надолу.

Палермо - Милан 0:4
0:3 Ибрахимович 20, 31, 35, 0:4 Силва 58