Фиорентина може да изпитва трудности в Калчото, но това не важи за Купата на Италия. Този следобед тосканци си проправиха място до четвъртфиналите, след като победиха Аталанта с 2:1 на своя "Артемио Франки".

Наполи без проблеми напред за Копа Италия

2:0 за отбора срещу Перуджа

Домакините стартираха отлично, а новото попълнение Патрик Кутроне се прояви във възможно най-добрата светлина, след като вкара още в 9-ата минута. Далберт и тарана направиха отлична скоростна комбинация, която завърши с попадение в мрежата на бергамаските.

Лукаку отново над всички, класира Интер на 1/4-финал за Купата на Италия

Отмениха гол на тарана на "нерадзурите"

Паритетът все пак бе възстановен в 67-ата минута, когато Йосип Иличич наказа бившия си тим. Малиновский матира отбраната на Виола с перфектен пас за словенеца, който отблизо наказа вражеския страж.

Проблемите за Фиорентина продължиха, тъй като в 70-ата минута капитанът Пецела опита да симулира за дузпа. Пробата му се оказа неуспешна, а това доведе и до втория му жълт картон и неговото преждевременно отстраняване от игра.

Въпреки това, "виолетовите" демонстрираха характер и съумяха да се преборят за място сред най-добрите осем. Лирола незнайно как бе оставен непокрит на фланга, след което напредна уверено и с диагонален шут не остави шанс на Голини за крайното 2:1.

Лацио вкара 4 гола и се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на Италия

Столичният тим се наложи с 4:0 над Кремонезе

На четвъртфиналите селекцията на Джузепе Якини ще премери сили с един от фаворитите за трофея Интер.

ФИОРЕНТИНА - АТАЛАНТА 2:1

1:0 Кутроне (11"), 1:1 Иличич (67"), 2:1 Лирола (84")