Ромелу Лукаку изигра поредния си силен мач за италианския Интер. Нападателят бе в основата на почти всичко по-интересно за състава си, при домакинството на Каляри в двубой от 1/8-финалите в турнира за Купата на Италия.

Тимът от Милано се наложи с 4:1, като Лукаку имаше вечер и вкара три пъти топката в мрежата, като две от попаденията му бяха признати, а едно - отменено. Още по един гол реализираха Валеро и Ранокия.

Снимка 461584

Резултатът беше открит след едва няколко секунди игра, като Лукаку попадна в прегръдките на съотборниците си преди да е изминала и минута от срещата.

По-късно той се разписа за втори път в срещата, но този път попадението му не беше зачетено.

Снимка 461585

В 22-ата минута Борха Валеро удвои преднината на "нерадзурите" и загатна как ще се развие срещата до самия ѝ край.

Само 5 минути след началото на второто полувреме Лукаку прати топката за пореден път в мрежата, което направи предимството на Интер "класическо".

Снимка 461586

Олива върна едно попадение за гостите в 72-ата минута, но осем по-късно Ранокия сложи точка на спора с гол за оказалото се и крайно 4:1.

Атаките на тима продължиха, но до последния сигнал нов гол така и не беше реализиран.

Антонио Конте: Направихме всичко възможно да спечелим без четирима основни играчи