Лацио се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на Италия. Елитният състав се справи със съпротивата на Кремонезе и заслужено продължава в следващата фаза от надпреварата.

Столичният тим се наложи с 4:0, като не остави съмнение в това, че подхожда напълно сериозно към съперника си.

Снимка 461575

Показателен за това бе и фактът, че римляните излязоха на терена в състав, много близък до обичайния си титулярен такъв.

Снимка 461574

Надмощието на Лацио бе очевидно, като дори не беше въпрос на време резултатът да бъде открит, след като това се случи след едва 10 минути игра. Първи в срещата се разписа Патрисио Габарон.

Шестнадесет минути по-късно интригата бе сведена до минимум, като Пароло покачи на 2:0, за радост на по традиция безкрайно съсредоточения Симоне Индзаги.

Снимка 461573

13 минути след паузата дойде и попадението на голмайстора на състава Чиро Имобиле, който бе точен от дузпа.

Крайното 4:0 оформи Кисанга, разписал се минута преди изтичането на редовното време.

Нова промяна в резултата нямаше, което означаваше, че Лацио очаквано е на 1/4-финал за Копа Италия.