Борещият се за своето спасение тим на Дженоа спечели гостуването си на Лацио с 2:1, в последен мач от 23-ия кръг на Калчото.

Кошмарът за Рома свърши, "вълците" най-накрая биха (ВИДЕО)

Столичани спечелиха над Верона като гост

Двубоят на "Олимпико" бе белязан от изключителна драма и намесването на системата "ВАР". Важното за нас българите е, че с голова асистенция блесна националът ни Андрей Гълъбинов, който подаде за попадението на Горан Пандев в 56-ата минута. Четири по-късно, Марко Пароло изравни, а трите точки за "грифоните" бяха подсигурени от Диего Лаксалт с гол в 92-ата минута. Последният сякаш получи реверанс от съдбата, след като малко по-рано негов гол бе отменен след преглед на видеоповторение.

Снимка 338434

Поражението остави Лацио на третата позиция, но "бианкочелестите" вече имат едва точка преднина пред четвъртия Интер и две пред големия враг Рома. Дженоа вече диша малко по-леко и е на 13-а позиция с 24 пункта.

Отборът на Лацио имаше по-голямо надмощие през първата част, но така и не съумя да накаже стабилния до този момент Матия Перин.

Донакъде изненадващо, с оглед развитието на срещата, Дженоа поведе в резултата след 55 минути футбол. Домакините бяха попарени от някогашния им идол Горан Пандев. Македонецът бе на път да получи перфектен пас с пета от нашия Андрей Гълъбинов. Топката обаче бе докосната от бранител на Лацио, който само я "заложи" за опитният стрелец, който безпощадно наказа Стракоша за 0:1.

Снимка 338433

Радостта на "грифоните" обаче не продължи дълго и паритетът бе възстановен в 59-ата минута. Мартин Касерес центрира остро от фланга, при което Марко Пароло леко отклони коженото кълбо и то влетя в мрежата на гостите.

Ювентус разпиля Сасуоло със 7:0, Игуаин събра погледите

Аржентинският стрелец с хеттрик за "бианконерите"

В 78-ата минута Дженоа стигна до втория си гол в мача, ала той бе отменен след използване на системата за видеоповторения. На нея реферът Фабио Мареска прецени, че Диего Лаксалкт си е поел топката с лявата ръка и поради този факт радостта от попадението му бе отнета безвъзвратно.

Интересното събитие сякаш вдъхна втори живот на лациалите, които можеха да стигнат до пълния обрат в 84-ата минута. Диагоналният изстрел на Чиро Имобиле обаче бе отразен по фантастичен начин от Перин.

Снимка 338431

Драмата на в този мач настъпи във втората минута от добавеното време. Съдбата сякаш се реваншира на "грифоните", след като Диего Лаксат отново отбеляза гол и този път вече всичко бе в рамките на правилата. Отбраната на Лацио съвсем забрави за нисичкия Диего Лаксалт, който се възползва от центриране на Хийемарк и с глава покоси "бианкочелестите".

В следващия кръг на Лацио предстои голямо предизвикателство - гостуване на лидера Наполи. Дженоа пък ще има визита на съседите в класирането Киево.

Интер и Кротоне завършиха 1:1