Ювентус, който в последно време не се представя по най-убедителния начин, въпреки добрите резултати на отбора, най-накрая се отпуши и изля гнева си срещу Сасуоло.

В неделния следобед в Торино се разигра истинска голеада, но за голямо съжаление на безпристрастните почитатели всички попадения паднаха в едната врата.

"Бианконерите" пронизаха цели 6 пъти вратата на съперника, а интригата в двубоя приключи след по-малко от половин час игра, защото към 27-ата минута Ювентус вече водеше с 3:0 и бе ясно, че ще спечели...

Не бяха изтекли и десет минути, когато Алекс Сандро успя да преодолее вратаря на гостите, останал на удобна позиция, макар и около него да имаше двама играчи на съперника.

Сами Кедира покачи на 2:0 в 24-ата минута, а три по-късно резултатът вече бе станал класически.

До края на полувремето имаше време и за още едно попадение дело на Миралем Пянич, който вкара за 4:0 след марково негово изпълнение с вътрешен фалц.

След почивката погледите събра Гонсало Игуаин, тъй като срещата през второто полувреме мина под знака на Игуаната, който реализира хеттрик. Аржентинецът записа на три пъти името си сред голмайсторите в рамките на 20 минути.

В 63-ата голаджията увеличи на 5:0, а след още 11 минути игра стрелецът порази целта за 6:0. Отново Игуаин оформи своя хеттрик и съответно крайния резултат в мача в 83-ата минута.

С победата Ювентус временно оглави класирането с актив от 59 точки, докато Наполи, който тази вечер гостува на Беневенто, е на второ място с 57.