Дженоа се спаси като по чудо в мача с Киево от 15-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Марк'Антонио Бентегоди" завърши при нулево реми, за което повече трябва да съжаляват домакините.

Те бяха доста по-активният тим в хода на целия мач, докато генуезци бяха далеч от продукцията, която представиха при победата с 3:1 над Ювентус в предния кръг.

Киево, въпреки превеса си, трудно стигаше до шансове за гол и първата чиста възможност дойде в 33-ата минута. Рикардо Меджорини овладя топката пред наказателното поле и отправи доста силен шут, който прелетя малко над напречната греда.

Три минути по-късно "летящите магаренца" стигнаха и до най-добрия си шанс в мача. Есекиел Муньос извърши фаул в собственото си наказателно поле, а реферът Кармине Русо веднага посочи бялата точка. Оттам обаче щатният изпълнител Валтер Бирса се провали грандиозно, като шутира силно и високо над целта.

След паузата Дженоа затегна отбранителната си линия и позволи само един по-сериозен шанс на опонента си. В 72-ата Никола Нинкович получи нисък пас в наказателното поле и веднага стреля по посока на вратата. Стражът Матиа Перин не мръдна, но топката срещна страничният стълб и така мачът завърши при 0:0.

Дженоа заема 11-ото място с 20 точки, като има и мач по-малко от останалите тимове. Киево е 13-и само с точка по-малко на сметката си.